Suriyeli ailelere gıda yardımı yapıldı

İÇ karışıklığın yaşandığı ülkelerinden kaçan ve sınırı geçerek yakınlarının desteğiyle Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne yerleşen Suriyeli ailelere; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gıda ve battaniye yardımı yapıldı.

 Suriyeli ailelere gıda yardımı yapıldı

Suriye'de yaşanan iç savaş dolayısıyla ülkelerinden kaçarak Akçakale'ye sığınan ve çadır kent dışında yaşayan yaklaşık bin mülteci aileye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yardım paketleri gönderildi. Akçakale Müftülüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve mahalle muhtarları tarafından tespit edilen Suriyeli ailelere; içerisinde 25 kilo un, gıda, ev araç ve gereçleri ile battaniye bulunan yardım paketleri teslim edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan 'Bir ekmek, bir battaniye' kampanyası kapsamında toplanan yardımların Akçakale'nin değişik semtlerinde yaşayan Suriyeli bin civarında aileye dağıtıldığını söyleyen Akçakale Müftüsü Hüseyin Ortaç, "Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, çadır kent dışında kalan Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım paketleri ilçemize gönderildi. Biz de, ilçede tespit ettiğimiz ailelerimize bu yardımları ulaştırdık" dedi.


Yardım paketlerini alan Suriyeli sığınmacılar, kendilerine kucak açan ve katkı sunan Türkiye'ye teşekkür etti.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!