Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Suriye'ye müdahale altın fiyatlarını rekora götürür"

Bursa Kuyumcular Odası Başkan Vekili Harun Kula, Suriye'ye muhtemel bir müdahalenin altının değerini artıracağını belirterek, "Suriye müdahalesi altın fiyatlarını 100 TL'nin üzerine çıkarır" uyarısında bulundu.

''Suriye'ye müdahale altın fiyatlarını rekora götürür''

Suriye ile ilgili tedirginlikler altın fiyatlarını etkiliyor. Bursa Kapalı Çarşı'da altın fiyatları geçen haftaki seviyesini korurken, kuyumcular Suriye'ye yapılacak muhtemel bir müdahalenin altın fiyatlarını uçuracağını söyledi. Bursa Kuyumcular Odası Başkan Vekili Harun Kula, "Şu anda altının gram fiyatı 89,5 ve 90 TL arası. Altın geçen haftaya göre düşüş trendi içine girdi. Okulların açılmasıyla birlikte altın fiyatları önümüzdeki bir hafta için biraz daha geriler ama ondan sonra dünya konjonktüründeki gelişmelere göre artabilir. Suriye'ye müdahale olması durumunda altında rekor bir artış bekliyoruz. Bizim tahminlerimize göre müdahale olursa altının gram fiyatı 100 TL'yi aşar" dedi.
KREDİ KARTI İLE SATIŞ İSYANI
Kula, Bursa Kapalı Çarşı'da çeyrek altın 150 TL, yarım altın 300 TL, cumhuriyet altınının ise 625 TL'ye satıldığını belirtti. Kula, kredi kartı ile altın satışlarının kuyumcuları olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Kredi kartı ile altın satışı istemiyoruz. Genellikle borçlu kişiler bu yola başvuruyor ama ileride zor durumda kalabiliyorlar. Kredi kartına altın almayın. Halkımız şuurlu. Kolay kolay kredi kartı ile altın almıyor. Kredi kartı ile alışveriş yapsalar bile fiyat farkını vermemeli. Bizim belirlediğimiz fiyatlara ilave ücret vermeyin" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!