Suriye'de Türk TIR'ına ateş açıldı

Suriye' den Türkiye' ye dönmekte olan türk tırına sınıra 15 kilometre kala sivil giyimli kişiler tarafından ateş açıldı.

Suriye'de Türk TIR'ına ateş açıldı

12 kurşunun isabet ettiği TIR'ın şoförü saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan 31 ADN 49 plakalı TIR ile Türkiye'ye giriş yapan 26 yaşındaki Salih Yıldırım, Suudi Arabistan'dan dönerken Suriye'de saldırıya uğradığını söyledi. Türkiye'ye sınırına 15 kilometre kala, sivil giyimli kişilerin silahlarla TIR'a ateş ettiğini belirten Salih Yıldırım, "Suudi Arabistan'a boş çuval götürdüm, yükü boşaltıp, Suriye üzerinden Türkiye'ye dönmek için başka bir Türk TIR'ı ile yola çıktım. Türkiye sınırına 15 kilometre kala sivil giyimli yaklaşık 100 kişi, yolu kesip 'dur' işareti yaptı. Ben de durmak için yavaşlayınca onlar yolu açıp kenara çekildi, yol açılınca durmadan devam ettim. Arkamdan TIR'a pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açtılar. Saldırı üzerine hızla bölgeden kaçtık" dedi. Reyhanlı'ya geldiğinde TIR'ını incelediğinde 12 kurşun yarası tespit ettiğini belirten Salih Yıldırım, saldırıdan yara almadan kurtulmasının mucize olduğunu anlattı.Diğer TIR şoförü 32 yaşındaki Sabit Diken ise, saldırganların sivil giyimli olduğunu ve artık Suriye'ye gitmenin çok tehlikeli olduğunu söyledi.

HACI KAFİLESİNE ATEŞ AÇMIŞLARDI

21 Kasım'da Suudi Arabistan'dan dönen Türk hacıları taşıyan otobüslere de silahlı saldırı düzenlenmiş, asker üniformalı kişiler tarafından yapılan bu saldırıda 2 kişi yaralanmıştı.Reyhanlı Kaymakamlığı daha önce yaptığı açıklamada, Suriye'ye giden vatandaşlarımızın gece karanlığına kalmadan dönmelerini istemişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!