Süper Lig'de reklam talimat dinlemiyor

Süper Lig kulüpleri, reklam gelirlerini kaybetmemek adına Türkiye Futbol Federasyonu'nun koyduğu talimatları hiçe sayıyor. Formaların sol kolunda reklam bulunmaması gerekirken kulüpler, bu yasağı görmezden geliyor.

Süper Lig'de reklam talimat dinlemiyor

Büyük kulüpler için reklam ve sponsorluk, en büyük gelir kaynaklarının başında geliyor. Kulüpler arasındaki reklam rekabeti ne yazık ki Türkiye Futbol Federasyonu'nun koyduğu talimatların bile çiğnenmesine sebep oluyor.

TFF'nin reklam ve sponsorluklarla ilgili talimatında, formaların sol kollarında yalnızca lig logosunun bulunması gerektiği belirtiliyor. Bu maddeye göre kulüplerin, sol kola reklam alması yasak. Ancak bu kuralı dinleyen yalnızca birkaç kulüp var. Diğerleri ise bu maddeyi görmezden geliyor.

Ağır para cezası var

Sponsor bayrağının, sponsor logolarının ve sponsorlarla ilgili diğer görsellerin talimatlarda belirtildiği şekilde bulundurulmaması veya kullanılmaması suretiyle gerçekleştirilmesi halinde Süper Lig kulüplerine 15.000 TL'den 60.000 TL'ye, 1. Lig kulüplerine 10.000 TL'den 30.000 TL'ye, 2. Lig kulüplerine 2.000 TL'den 4.000.- TL'ye, 3. Lig kulüplerine 1.000 TL'den 2.500 TL'ye kadar para cezası verilebiliyor.

Kitap ne diyor?

"Formalarda Bulundurulabilecek Reklamlar (1) Formalarda, ön yüz, sağ kol ve arka yüz üst kısımda futbolcu numaralarının üstünden başka bir yerde reklam bulundurulamaz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!