Sünnet korkusuna ilginç çözüm

Kırşehir'de 59 yaşındaki sünnetçi Salih Bircan, çocukları korkularını yenmeleri için bilgisayar oyunları ve çizgi filmlerle oyalayarak sünnet ediyor.

Sünnet korkusuna ilginç çözüm


 

Ahi Evran Mahallesindeki sağlık kabininde hizmet veren Bircan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1974 yılından bu yana çocukları sünnet ettiğini söyledi. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak bazı ilçelerde çalıştıktan sonra kendi iş yerini açtığını ifade eden Bircan, bugüne dek yaklaşık 15 bin çocuğu sünnet ettiğini belirtti.

Sünnet yaparken çocukları sakinleştirmek için 2000 yılından itibaren teknolojiden yararlanmaya başladığını dile getiren Bircan, "Sünnet yaptığımız hijyenik odamıza, çocukların play station ile otomobil yarışı ve diğer oyunları oynayabilecekleri bir sistem kurduk. Bilgisayar oyunları oynayamayan küçük çocuklara ise eğlenceli çizgili filmler izletiyoruz. Çocuklar oyun oynarken ya da film izlerken bir de bakıyor ki sünnet bitmiş. Böylece çocuklar, aileleri ve biz rahat ediyoruz. Çocuklarımız sağlıklı bir şekilde hijyenik ortamda eğlenerek sünnet oluyorlar" diye konuştu.

Sünnet olan çocuklara "erkeklik diploması" veriyor

Sünnet olan her çocuğa hatıra olarak "erkeklik diploması" verdiklerini anlatan Bircan, ailelerden bu belgeleri saklamalarını istediklerini belirterek, "Güzel bir anı oluyor. Çocuklar için de güzel bir nostalji oluyor" dedi.

Meslekte 40. yılına yaklaştığını dile getiren Bircan, geçmişte sünnet ettiği kişilerin, yıllar sonra çocuklarını sünnet için kendisine getirdiğini söyledi.

Oğlunu sünnet ettirmek için sağlık kabinine getiren baba Tamer Güzel ise "Oğlum hiç panik yaşamadan, oyun oynayarak sünnet oldu" diye konuştu.

Araba yarışı eşliğinde sünnet olan Kaan Güzel (6) de oyun sırasında herhangi bir acı hissetmeden sünnet işleminin yapıldığını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!