'Suikast teşebbüsü olabilir'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda Ankara Valiliği'nin 1 ay boyunca kentte eylemleri yasaklama kararına ilişkin eleştirileri yanıtlarken, "Özellikle bazı topluluklara birtakım bombalı saldırı, suikast teşebbüsü olabilir" dedi.

'Suikast teşebbüsü olabilir'

CHP Grup Başkanvekili Levent Tüzel, yasaklama kararını TBMM Genel Kurulu gündemine getirerek "Ben otuz gün içerisinde terör nedeniyle haklı bir gerekçeyle basın açıklaması yapamayacaksam, stantlar açamayacaksam bu görüşmeler ertelenmelidir Sayın Başkan. Demokratik hakkımı kullanacağım zeminin yaratılması iktidarın görevidir. Benim demokratik hakkımı kullanacağım bir ortamın güvencesini bana kim verecek" dedi.Bu sözler üzerine söz alan

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise "Tabii, Ankara Valisi'nin aldığı bir karar. Özellikle bazı topluluklara birtakım bombalı saldırı, suikast teşebbüsü olabilir. Yani terörle yapılan mücadele çerçevesinde alındı. Yoksa sizlerin propaganda yapmasına engel bir durum yok. Onunla ilgili valilikle de görüşülecek. Propagandanızı yapacağınız imkânları sağlayacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!