Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Süheyl Batum'dan AK Parti'ye hakaret

CHP'li Süheyl Batum bu sefer palalı saldırganı işin içine katarak hem polislere hem de AK Parti'ye hakarette bulundu. Batum hakaretinde yine "AK-İTLER" benzetmesinde bulundu.

Süheyl Batum'dan AK Parti'ye hakaret

 CHP Eskişehir Milletvekili ve anayasa profesörü Süheyl Batum, Taksim Gezi Parkı ayaklanmalarına müdahale eden polisler için kullandığı "çocuklarımız ak itlere dövdürtmeyiz" tepsini tekrarladı.

Bu kez seçimlerde BDP'ye oy verdiğini söyleyen palalı saldırganı AK Partili olduğuna atıfta bulunan Süheyl Batum, "Tümü de iktidar tarafından sarmalanıp korunan, gerekince yurt dışına kaçırılan AK-itlerin yarattıkları vahşet halen gözümüzün önünde" ifadesini kullandı.

Süheyl Batum'un Ergenekon'a yakınlığı ile bilinen Oda TV'de kaleme aldığı yazısının bu bölümünde yine "AK-it" hakaretinde bulundu.

Batum yazısının girişinde şu cümlelere yer verdi:

Haziran ayı boyunca bir çok olay yaşadık. Yitirdiğimiz gencecik insanların acısı hala yüreğimizde. Tanık olduğumuz şiddetin, tonlarca biber gazının, insanlık dışı muamelelerin, vahşetin görüntüleri hala belleğimizde. Tümü de iktidar tarafından sarmalanıp korunan, gerekince yurt dışına kaçırılan AK-itlerin yarattıkları vahşet halen gözümüzün önünde.

DAHA ÖNCE DE AK-İTLER DEMİŞTİ

Süheyl Batum daha önce Gezi olayları sırasında yaptığı basın toplantısında da benzer ifadeler kullanmış polislere "AK-itler" benzetmesinde bulunmuştu. Batum daha önce polisler için "Polisin orantısız müdahalesiyle ilgili yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduk, konunun burada çözülmemesi halinde AİHM'ye de gideceğiz. Biz çözemezsek onlar çözecek. Öyle çivili sopayla, tosuncuklarla, 5-6 tane ak it ile biz bu çocuklarımızı, ak itlere dövdürtmeyiz." İfadelerini kullanmıştı...

Kaynak: ROTAHABER

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!