Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Suğnipek eğitim kompleksinde yeni öğretim yılı başladı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, Suğnipek kampusu bünyesindeki eğitim kompleksinde 2011-2012 eğitim ve öğretim sezonu başladı.

Suğnipek eğitim kompleksinde yeni öğretim yılı başladı

Eğitim kompleksinde Kız Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi ve bu sene ilk defa öğrenci alan Hisar Anadolu Lisesi bulunuyor. Yapımı yeni tamamlanan Hisar Anadolu Lisesi 210 öğrenci ile eğitime başladı. Halen devam eden çevre düzenlemesinin de en kısa sürede bitirileceği bildirildi. 39 derslikli Hisar Anadolu Lisesi'nde 30'ar öğrenciden oluşan 7 şube bulunuyor. 15 öğretmenin görev yaptığı okulun çevre düzenlemesi Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılıyor.
Gemlik Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi de 2011-2012 eğitim öğretim yılında Hisar Anadolu Lisesi karşısındaki yeni binasına geçti. Okul yöneticileri, öğrenci, öğretmen ve veliler, okul binasının yeni yerine taşınmasından memnun. Yeni okul binasında 30 derslik, 5 laboratuar ve 760 öğrenci olduğu bildirildi. Lisede 35 öğretmen görev yapıyor. Ticaret Meslek Lisesi'ne ait olan eski bina ise tadilata alındı.
Kız Meslek Lisesi de 658 örgün öğretim, 50 anaokulu ve 100 açık lise öğrencisiyle, 2011-2012 eğitim öğretim sezona girdi. 25 derslikten oluşan okulda 55 öğretmen görev yapıyor. Ayrıca, liseye ait 13 atölye ve laboratuar bulunuyor.
Yeni eğitim-öğretim sezonunun herkese hayırlı uğurlu olmasını dileyen Kız Meslek Lisesi idarecileri okul çevresinde güvenlik tedbirlerinin yetersizliğinden şikayetçi. Yetkililer, bilhassa akşam saatlerinde okul giriş ve çıkışlarında güvenlik görevlisi sayısının artırılmasını istiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!