"Su kaçıran testilerin deliklerine tıkaçlar tıkandı"

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, geçmişte bütçelerin hep açık verdiğini AK Parti iktidarı ile devletin ve milletin yüzünün güldüğünü belirterek, "Bizden önceki 10 sene koalisyon yönetimlerinde 40 milyar dolar havaya uçtu. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenerek, o paralar hiç edildi. Bugün o su kaçıran testilerin deliklerine tıkaçlar tıkandığı için bütçe fazla veriyor." dedi.

''Su kaçıran testilerin deliklerine tıkaçlar tıkandı''

AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatının 2012 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Değerlendirme toplantısında, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, Tahtaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit, AK Parti İl Genel Meclis üyesi İsmail Tarık Şimşek, Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yapılan çalışmalarla alakalı değerlendirmelerde bulundular.
Kahvaltının ardından başlayan ve AK Parti İlçe Yöneticileri, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyelerinin de katıldığı değerlendirme toplantısının açış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, İlçe Başkanlığı olarak yıllık değerlendirmelerini her yıl yaptıklarını ifade ederek, yıl içerisinde İnegöl'e kazandırılan devlet imkanlarının bu toplantılarda değerlendirildiğini belirtti. Temelli, Büyükşehir yasasıyla birlikte daha iyi çalışmaların yapılacağına işaret edip, bugüne kadar yapılamayan bir kısım yatırımların Büyükşehir'in imkanlarıyla gerçekleştirileceğini ifade etti.
Belediye olarak 2012 yılında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Tahtaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit de, 2012 yılı Belediye bütçesinin 2 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirterek, "Tahtaköprü Belediyesinin 2012 yılı yoğun ve başarılı geçti. 2012 yılında Beldemize 330 bin TL maliyetle halı saha kazandırdık. Alt yapı çalışmalarından dolayı bozulan iki caddede üstyapı çalışması yaptık. Bu çalışmanın Belediyemize maliyeti 250 bin TL oldu. Beldemizin içme suyu şebekesini komple yeniledik. Bu çalışmanın maliyeti 350 bin TL'dir. Tahtaköprü Belediyesi olarak 2012 yılında toplam 1 milyon 80 bin TL'lik hizmet ürettik. Küçük bir bütçe ile önemli çalışmalar yaptık. 2013 yılı hedeflerimiz içerisinde ise, altyapı çalışmalarından dolayı bozulan üstyapı çalışmaları olacak. 2013 yılında 700 bin TL ile bozulan üst yapıyı onaracağız. Ramazan ayına kadar bu çalışmaları bitirmek 2013 yılında beldemize bir çocuk parkı kazandırmak, ayrıca 4 yıldır bitmeyen sulama suyu projesini de tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.
75 KİLOMETRE KÖY YOLU YAPILDI
İl Genel Meclisi tarafından 2012 yılı içerisinde köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren AK Parti İl Genel Meclis üyesi İsmail Tarık Şimşek ise, İl Özel İdaresi olarak 2012 yılında faydalı hizmetler yapıldığını ifade etti. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığı ile 375 bin TL nakit para yardımı yapıldığını belirten Şimşek, "Maden ve Çayyaka köylerine yapılması planlanan kapalı sulama projeleri İl Özel İdaresinin programına alındı. 2012 yılında 75 kilometre köy yolu yapıldı. 2013 yılında ise 62 kilometre yol yapımı planlandı. Ayrıca Alanyurt'ta yapılması planlanan okul inşaatı 1 ay sonra başlayacak. 2012 yılı köyler için sulama yılı oldu" dedi.
2012 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş: "İnegöl Belediyesini belli kesimin değil, her kesimin belediyesi olarak lanse ettik. Görevimiz olmadığı halde birçok çalışmayı yaptık. Restorasyon çalışmalarında İl Özel İdaresinin kaynaklarını, hayırseverlerin desteklerini de kullandık. Yaptıklarımıza rağmen hoşuna gitmeyen ve bu işten hoşlanmayan bir kaç kişi olabilir. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz. Yapacak çok işimizin olduğunu düşünüyoruz" dedi.
2012 yılında Belediye olarak yaptıkları asfalt çalışmaları da partililerle paylaşan Başkan Aktaş: "75 bin ton kullanılarak 60 kilometre asfalt kaplama yapıldı. 25 ton asfalt kullanılarak, 125 bin metre kare asfalt yama yapıldı. 300 bin ton asfalt kullanılarak, 55 kilometre ham yol çalışması yapıldı. Trafik Master planı ile tüm kavşakları düzenliyoruz. 2012 yılında 22 adet park ve otopark çalışması yapıldı. 2012 yılında İnegöl Belediyesi olarak 31 projeyi tamamlayarak, vatandaşın hizmetine sunduk. 2012 yılında ayrıca birçok kamu ve kuruluşa arsa tahsisinde bulunduk." diye konuştu. 2013 yılında yapmayı planladıkları 26 projenin bulunduğunu da aktaran Başkan Aktaş, şunları söyledi: "Eski üniversite binasının olduğu alana yapacağımız katlı otopark için 19 Şubatta ihaleye çıkacağız. Kültürpark içerisine yapmayı planladığımız yüzme havuzu ve HİS merkezinin ihalesini Mart ayı başında yapacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığından destek almak istiyoruz. İnegöl'de kurmayı planladığımız Mobilya müzesi ile bir ilki gerçekleştireceğiz. Dünya'da ilk olacak olan müze için BEBKA'dan ciddi destek alacağız. İnegölspor tesisleri ile hayvan pazarını başka bir bölgeye taşıyacağız."
MİLLET OLARAK ŞÜKRETMEMİZ LAZIM
Siyasetin hizmet etme sanatı olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise, "Anlatacak bir şeyiniz, halka hizmet etme coşkunuz ve arzunuz varsa siyaset yaparsınız. Sosyal, siyasi ve yaratanla ilişkiniz iyiyse cenabı Allah size ve bizlere de bu halka hizmet etme fırsatını verir. Şanslıyız, Adalet ve Kalkınma Partisindeyiz. Dünyanın sayılı liderleri arasında yer alan bir liderimiz var. Bunlar nimettir. Millet olarak şükretmemiz lazım. Liderler kolay yetişmiyor. Son 100 yıla bakın kaç tane lider yetiştirmişiz. Biz de bunun kıymetini bilip el birliği ile çalışmalıyız.
Çok şey yaptığımızı burada anlatabiliriz. Ama daha çok şey yapıp, daha çok şey üretmemiz gerekir. Bizim de azami derecede gayret sarf ederek, yerelde İnegöl'ümüz için, özelde Bursa'mız için, genelde de Türkiye'miz için daha çok çalışmamız gerekir. Çünkü imkân var, fırsat var. Un var, şeker var, yağ var, helva yapmakta bu güzel kadrolara düşüyor" diye konuştu.
"YEREL YÖNETİMLERİN YETKİSİNİN ARTIRILMASI TARAFTARIYIM"
Merkezi idareden hizmet almanın uzun sürebileceğini ifade eden Şahin, "Her zaman söylerim, ben yerelciyim. Belediyelerin, Belediye Başkanlarının, yerel yönetimlerin yetkisinin daha da arttırılması taraftarıyım. Vatandaşlarımızın toplanıp çözüm istediği Cerrah kavşağında, 90 gün içerisinde sinyalizasyon sistemi kuruldu. Düşünün 10-15 yıl öncesini, bir belediye hizmetini dahi bu kadar kısa sürede yapmak mümkün değildir. İmkânlar ve yetkiler kısıtlıydı. Sürekli ceberut bir yapıyla ne yapılıyor ne ediliyor diye bir kontrol vardı hizmet yapılmasın diye" dedi.
"SU KAÇIRAN DELİKLERE TIKAÇLAR TIKANDI"
Koalisyon döneminde yatırıma ayrılan bütçeyi, bugün sadece tarıma destek olarak verdiklerini ifade eden Hüseyin Şahin, "Keşke o 10 yıllık tahribatta olmasaydı. 1991'den 2002 yılına kadar koalisyon yönetimlerindeki nereye gittiği belli olmayan 40 milyar dolar gitmeseydi. Onların da zamanı gelecek. Ne olduğu ortaya çıkacak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenerek, o paralar hiç edildi. Bugün o su kaçıran testilerin deliklerine tıkaçlar tıkandığı için bütçe fazla veriyor. Şu anda merkezi hükümetten İnegöl'e 250 milyon lira yatırım var. Hastaneler, TOKİ'ler, sulama barajları. Bu yatırımları kaynakların doğru yere harcanmasıyla yapıyoruz. Ama ne yapıyorsak az yaptık. Daha çok yapmamız lazım. TOKİ'lerde ikinci etap yapılırken, hemen 3. Etabın yeri hazırlanması lazım. Biz bunu yapamıyorsak, başarısızız. Bunun başarıyla falan alakası yok. Büyük düşünmek lazım. 2023 hedefinde mobilyadaki hedefe ulaşılabilmesi için neler yapılabilir. Bunun araştırmasını yapıyorum. Bu konuyla alakalı bir araştırma önergesi hazırlıyorum. 20 kişiyle birlikte bunu hazırlıyoruz ve teklif olarak sunacağız" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!