Steam açığı yüzünden hacklenebilirsiniz!

Steam, dünya çapında 15 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan oyun kütüphanelerinden birisi. Counter-Strike gibi efsaneleşmiş oyunların yapımcısı Valve'a ait olan Steam, güvenlik problemi yaşıyor! Kritik Steam güvenlik açığı nedeniyle hackerlar bilgisayarınızın kontrolünü alabilir!

Steam açığı yüzünden hacklenebilirsiniz!

Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler hale gelen Steam'in kullanımına küresel boyutta büyümesine katkıda bulunan en popüler oyunlar ise şüphesiz, PUBG ve Counter-Strike Global Offensive.

Steam güvenlik açığı 10 yıldır mevcuttu!

Basitçe düzenlenmiş bir UDP isteği ile tetiklenen bu zafiyet, kullanıcının haberi ve izni olmadan bilgisayarının kontrolünü hackera teslim ediyordu.

Steam'in 10 yılı aşkın bir süredir UDP portları üzerinden haberleşme sağladığı biliniyor.

Güvenlik araştırmacısı Tom Court tarafından tespit edilen güvenlik açığı, Steam güvenlik ekibi tarafından kısa süre içerisinde kapatılarak yeni bir versiyon yayınlandı.

Zafiyetin işleyişiyle alakalı bir video da paylaşan Tom Court, 30 saniye içerisinde Steam yüklü olan bilgisayarda komut çalıştırmayı başardı.

Valve cephesinden ise kullanıcıları korkutan güvenlik açığıyla ilgili açıklama gecikmedi.

Valve'ın yaptığı açıklamayla, ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bu açıktan etkilenen bir kullanıcı tespit edilemediğini belirtti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!