SSD devri sona eriyor!

SSD'ler son dönemlerde hem kapasite olarak hem de fiyat olarak kullanıcıların taleplerini henüz tam anlamıyla karşılayamamış olmalarına rağmen pazarda oldukça satılan bir teknolojik ürün. Fakat SSD yerine daha ucuz bir alternatif gelebilir. SSD yerine SD Kart kullanımı yakın gelecekte SSD'nin sonunu getirecek gibi gözüküyor.

SSD devri sona eriyor!

SDA, SD Kartların standartlarını belirleme konusunda yıllardır çalışma yürüten ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Bu kuruluş geçtiğimiz hafta yeni bir SD Kart standardı oluşturdu.

SSD yerine SD kart ile yerden tasarruf edilirken depolamada çığır açılacak!

SD Ultra-Capacity (SDUC) isimli bu standart, SD kartlar için PCI Ekspress ve NVMe desteğini getiriyor. Kuruluş, bu sayede yaklaşık 1000 MB/s gibi transfer hızlarına ulaşabilmeyi hedefliyor.

128 TB boyutunda SD kartların önünü açan bu standart, özellikle laptop,kameralar ve IoT cihazları için oldukça önemli.

Hedeflerinin SD kart tarihinin en büyük devrimini yaratmak olduğunu belirten yetkililer, yeni standarda güvenlerinin tam olduğunu da belirtti.

M.2 SSD'lerin yaklaşık 10'da birisi kadar olan SD kartlar, üreticiler için bu boşluğa yeni teknolojiler ekleyebilmesine olanak tanıyacak.

SDA yetkilisi Mats Larsson'a göre yakın gelecekte SD kartların kullanımının, SSDkullanımından daha avantajlı olacağı günleri görmemiz çok olası.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!