Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sri Lankalı yetimleri sevindirdiler

Sadaka Taşı Derneği aracılığıyla Sri Lanka'da yaptırılan yetimhane sayesinde 75 kız çocuğu sıcak yuvaya kavuştu.

Sri Lankalı yetimleri sevindirdiler

 

Sadaka Taşı Derneği aracılığıyla Türk yardım severler tarafından Sri Lanka'da yaptırılan yetimhane sayesinde 75 Sri Lankalı yetim sıcak yuvaya kavuştu.

Sadaka Taşı derneği ekipleri, Oddamawadı köyünde yaptırılan açılışlar için geldikleri köyde Sri Lankalı Müslümanlar tarafından alkışlarla karşılandı, ekip üyelerinin boyunlarına çiçekler asıldı.

Sadaka Taşı Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sabri Meriç, Hatice-i Kübra Yetimhanesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, sadaka taşlarının Osmanlı döneminde sadakayı alan ve verenin birbirini görmediği, incitmeme felsefesi üzerine kurulu bir sistem olduğunu anlattı.

Derneklerinin adını iyiliklere köprü olan sadaka taşından aldığını anımsatan Meriç, ''Derneğimiz iyiliklere köprü olmaya, mazlum coğrafyalarda hayırseverlerin hayırlarını ulaştırmaya devam edecek'' diye konuştu.

Dernek üyesi Mehmet Türkmen de Türkiye'den çok uzakta Sri Lanka'da güzel hayırları yerine ulaştırdıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Daha sonra Meriç ve Türkmen yetimhaneye bilgisayar, projeksiyon makinası, Tamilce Kur'an meali, dini kitaplar armağan etti.

Yetimhane yönetimi de dernek üyelerine plaket armağan ederek teşekkür etti.

Ardından Halil Aydın Cami ve Arapça eğitim veren Fatıma Zehra Kız Okulu'nun açılışları yapıldı.

Açılış sonrası yoksullara iftarlık kumanya, dini kitap dağıtılmasının ardından Sadaka Taşı Derneği'nin ikramlarıyla iftar yapıldı.

Yetim kız çocuklarıyla bir süre sohbet eden ve çeşitli hediyeler dağıtan dernek üyeleri, yetim kızlar tarafından  'Türkiye, Türkiye' sloganlarıyla uğurlandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!