Sri Lanka için korkutan uyarı: Hala dışarıdalar

Sri Lanka Başbakanı Ranil Wickremesinghe, Paskalya'da terör saldırıları düzenleyen bazı şüphelilerin hala dışarıda olduğunu, yeni intihar saldırları düzenleyebilecekleri uyarısında bulundu.

Sri Lanka için korkutan uyarı: Hala dışarıdalar

Başbakan Wickremesinghe, AP'ye verdiği özel röportajda, pazar günü  gerçekleştirilen bombalı intihar saldırılarında rolü olduğundan şüphelenilen bazı  kişilerin hala serbest olduğunu ve güvenlik güçlerinin henüz ele geçiremediği  patlayıcılara ulaşarak yeni saldırılara kalkışabileceğini belirtti.

Sri Lanka polisi, Paskalya saldırılarında rolü olduğu düşünülen 3  kadın ve bir erkek şüphelinin yakalanması için kamuoyundan yardım talebinde  bulunmuştu. Şüpheliler hakkında bilgi sahibi olanların güvenlik güçlerine  başvurmaları istenmişti.

Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayini  sırasında Kochchikade'deki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve  Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı  Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar  gerçekleştirilmişti.

Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki  konukevi yakınında ve Dematogoda'da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu.

Sri Lanka makamları, saldırılarda 359 kişinin hayatını kaybettiğini,  500'den fazla kişinin yaralandığını açıkladı.

Hükümet, Paskalya gününde yaşanan saldırılardan "Ulusal Tevhid  Cemaati" adlı yerel terör örgütünü sorumlu tutmuştu. Sri Lanka Sağlık Bakanı ve  Hükümet Sözcüsü Rajitha Senaratne, örgütün saldırıları uluslararası bir terör  şebekesinin desteğiyle gerçekleştirdiğinden şüphelenildiğini ifade etmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!