Sportif organizasyonlarına Bursa imzası

Son 7 yılda birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Bursa, haftasonu Kablolu Wakeboard Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası, Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak Yarışları, 12. İllerarası Karate Turnuvası ve İznik Karakuçak Güreşlerine ev sahipliği yaptı.

Sportif organizasyonlarına Bursa imzası

Federasyonlarla yakın çalışma ve işbirliğini sürdüren Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün çabalarıyla, Bursa son 7 yılda birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı. Ortaya koyduğu planlı ve düzenli organizasyon kabiliyeti neticesinde Federasyonlar tarafından tercih edilen illerin başında gelen Bursa'da bu hafta Kablolu Wakeboard Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası, Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak Yarışları, 12. İllerarası Karate Turnuvası ve İznik Karakuçak Güreşlerine ev sahipliği yaparak spor kenti kimliğini güçlendirdi.

KABLOLU WAKEBOARD TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Sukaypark'ta tamamlanan şampiyonada, Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Samsun, Kayseri, Muğla, Kocaeli'den 66 erkek ve 17 kadın sporcu yarıştı. Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada, kadınlar 18 yaş altı kategorisinde Osmangazi Belediyespor Kulübünden Hilal Doğan, erkekler 18 yaş altı kategorisinde ise Samsun Büyükşehir Belediye Anakent Spor Kulübünden Rıdvan Ali Atmaca birinci oldu. Şampiyonada 18 yaş üstü erkeklerde Samsun Büyükşehir Belediye Anakent Spor Kulübünden Doğan Soley, 18 yaş üstü kadınlarda Osmangazi Belediyespor Kulübünden Zuhal Çakır, birincilik elde etti. Takımlar sıralamasında ise Samsun Büyükşehir Belediye Anakent Spor Kulübü 320 puanla birinci, Osmangazi Belediyespor Kulübü 306 puanla ikinci, İzmit Belediyespor Kulübü ise 305 puanla üçüncü oldu.

BURSA'DA USTA KARATECİLERDEN HEYECANLI TURNUVA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Geleneksel 12. İller arası Karate Turnuvası, farklı şehirlerden 800 sporcunun mücadelesine sahne oldu. Bursa Belediyesi tarafından bu yıl 12.'si gerçekleştirilen 'İller arası Karate Turnuvası', Türkiye'nin farklı şehirlerinden usta karatecileri Bursa'da Şahin Başol Spor Kompleksi'nde bir araya getirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürlüğü'nün de katkılarıyla gerçekleştirilen turnuvaya, Bursa'nın yanı sıra İstanbul, Sakarya, Kütahya, Kocaeli, Konya ve Yalova'dan 47 kulüp ve 800 sporcu katıldı.

Genç sporcuların madalya için mücadele ettiği turnuva, heyecanlı anlara imzasını attı. Avrupa ve Türkiye şampiyonaları ile milli takım seçmelerinin ön hazırlığı niteliğini de taşıyan turnuvada sporcular, 'Minik', 'Yıldız', 'Ümit', 'Genç' ve 'U21' kategorilerinde performans sergiledi.

150 GÜREŞÇİ ALİÇ YAYLASINDA TER DÖKTÜ

İznik'e bağlı Elmalı Mahallesi'nde 19 yıl aradan sonra yeniden başlayan Kara Kucak güreşlerinde 150 güreşçi ter dökerken Baş Pehlivan Kategorisinde 1.Ali Rıza Kaya oldu.

En son 1999 yılında gerçekleşen yarışlara verilen 19 yıllık aranın ardından İznik Belediye Başkanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu ortaklığında Elmalı Muhtarlığı'nın ev sahipliğinde yeniden gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Mevlid-i Şerif ve İznik Belediyesi Mehter Takımının sunumuyla başlayan güreşlere Türkiye genelinden 150 sporcu katıldı. Kıran kırana geçen müsabakalarda Aliç Yaylası Baş Pehlivanı Ali Rıza Kaya, Baş Altı 1.si İsmail Can, Büyük Orta 1.si Bekir Sargın, Küçük Orta 1.si Mehmet Ali Şahin, Deste Küçük 1.si Sertaç Özgür, Ayak 1.si Mazhar Akyüz, Tozkoparan 1.si Berk Avcı, Teşvik Bir 1.si Yusuf Demirkurt, Minik iki 1.si Emirhan Öztekin, Minik Bir 1.si İsmail Dağlar oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!