Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sporda öksüz kalan Bursa TBMM gündeminde

Uluslararası müsabaka oynatacak spor yatırımı bulunmayan ve projeleri özellikle Ankara'dan jak ettiği desteği alamamaktan yakınan Bursa, TBMM'de yine gündeme geldi.

Sporda öksüz kalan Bursa TBMM gündeminde

 

Bursa Hakimiyet gazetesinden Yılmaz İşel'in haberine göre, 12 Haziran seçimleri öncesi Bursa'da 100 proje birden açıklanmış ve adeta vaat rekoru kırılmıştı. Hatırladınız mı?
Daha sonra öncelikli projeler açıklanarak Bursa'da 2012'nin özellikle ulaşım, sağlık ve sporda yatırım yılı olacağı ilan edilmişti. Tabii bunlar yalnızca söylemekle olmuyor; kararlı ve ısrarlı bir çaba gerektiriyor. Bu çaba ve sonuçlarının şu sıralarda görüleceği yer ise kuşkusuz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu. Çünkü 2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı bu komisyonda görüşülüyor ve bakanlıkların bütçesi burada şekilleniyor.
2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 26 Ekim'de başlayan görüşmeleri 26 Kasım Cumartesi günü akşamı tamamlanacak, ardından da belirlenecek takvime göre tasarı Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek yasalaşacak.
ŞAHİN NELER İSTEDİ?..
Tasarının komisyondaki görüşme tutanaklarına dün göz gezdirdim ve Bursa için vaat edilen projelere yönelik neler istendiğini belirlemeye çalıştım.
Tutanakları incelerken özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşmelerindeki konuşmalar dikkatimi çekti.
Bursa'ya vaat edilen projelerin akıbeti için bir ölçü olabilecek bu görüşmeler sırasında komisyon üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin bakın Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan özetle neler istemiş:
"İhalesi tamamlanan ve sözleşme aşamasında olan Nilüfer Spor Salonu sizlerin desteklerini bekliyor Sayın Bakanım.
İnşaat çalışması devam eden Büyükorhan ilçesi spor salonu, Harmancık ilçesi spor salonu ve çok amaçlı antrenman spor salonu da sizlerin desteklerini bekliyor. Aynı zamanda daha önceden yapılmış olan ve kullanımda fakat onarım gerektiren İnegöl spor salonu, Karacabey ilçe spor salonu, Mustafakemalpaşa ilçe spor salonu ve Orhangazi ilçe spor salonu da sizlerin desteklerini bekliyor. Sayın Bakanım, ilimizde yapılması planlanan, proje çalışmaları başlatılan spor tesislerimiz var. Uygun görürseniz ben bunları biraz detaylı aktarmak istiyorum.

BAKAN NE YANIT VERDİ?..
Yer darlığından Şahin'in bazı taleplerini burada vermememe karşın, spor tesisi talepleri bu kadar yer tuttu.
Şimdi Bakan Kılıç'ın bu taleplere ne yanıt verdiğini merak ediyorsunuz değil mi?
A4 formatındaki kağıt üzerinde tam 37 satır tutan bu taleplere karşın Kılıç'ın verdiği yanıt yalnızca 2 satır ve şöyle: "Bursa Milletvekilimiz Hüseyin Şahin'in tesisleşme konusunda o kadar çok talepleri oldu ki, onların ne kadarının ivedi karşılanabilir olduğuna inşallah bilahare değerlendirmelerimiz çerçevesinde bakacağız."

HABERİN DEVAMI...
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!