Sponsor Amazon'da değil ki gidip bulayım

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cengiz, UEFA'yla bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Sponsor Amazon'da değil ki gidip bulayım

 

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz Türk Telekom Stadı'nda açıklamalar yapıyor. 

İşte Cengiz'in konuşmasından çarpıcı ara başlıkları...

- Biz enkaz falan almadık. Bir önceki yönetimin suçu değil bu, bir öncekinin de değil. Bu bir dizi film. 5 buçuk ayda 588 milyon TL hasılat elde ettik. 10 bin TL zarar ettik. İnşallah onu da düzelteceğiz.

- 1 Milyar TL borç alacak farkımız var. 200 milyon dolar borcumuz var. Amatör şubelere son 9 yılda harcadığımız para 200 milyon dolar. Sakın şunu algılamayın. Olimpik dallardaki faaliyetlerimizi terk etmeyeceğiz. Ama doğru harcama için elimizden geleni yapacağız.

- Basketbolla ilgili çok üzücü söylemler gördük. Sosyal medyada birçok şey izliyoruz. Sosyal medya çok değer verdiğimiz bir medya türü, yazılı ve görsel medyayla birlikte. Hakaret ve küfür içermeyen her eleştiriye açığız, bunlar bizi mutlu eder.

- Basketbolda 34 milyon TL borcumuz vardı. Bugün itibari ile borcumuzu 22 milyon TL'ye indirdik. 12 milyon ödeme yaptık. 6 yabancı transfer edilmiş ama erkek basketbolda 9. olmuşuz.

MAHMUDİ İNDİRİM İSTEMEDİ

Oktay Mahmudi hocamızla oturduk konuştuk. Açık ve net olarak hocaya lütfen bizimle devam ediniz ama mali olarak iyi durumda olmadığımızı söyledik. 1.2 milyon dolar yıllık hocamızın alacağı var. Kendisinden indirim istedik. Sevgili hocamız "Hayır, ben elimden geleni yaptım, Galatasaraylı değilim, indirim için nedenim yok" dedi.

Ünal Aysal bizim değerli bir başkanımız. Kendisi bize sponsorluk vaadinde bulunmadı. Siz başkan seçilirseniz, Basketbol A.Ş'yi kurarsanız olası giderleri karşılarım dedi.

Sponsor Amazon'da bir kabile değil ki ben gidip bulayım. Galatasaray bir dünya markasıdır. Sponsor olmak isteyen zaten gelir.

Biz de Bayern Münih gibi devam edelim, basketbolda da rakibimiz gibi gidelim isteriz. Ama ne kadar ekmek, o kadar köfte...

DONK'UN SÖZLEŞMESİ

UEFA ile yaptığımız Finansal Fair Play anlaşmamızdan ötürü satmadan oyuncu almamız mümkün değil. 21 kişilik oyuncu listesine ancak oyuncu satarak alabiliyoruz. FFP anlaşması gereği 'Gelir-Gider' dengesini tutturmak zorundayız.  Donk'a gelince son 6 ayı düşünün. Öncesinde ben de çok kızıyordum ona. Şu an siz sadece kiralık veya bonservisi elinde oyuncu alabiliyorsunuz. Şu an böyle bir oyuncuya $2M ödeyebilirsiniz, piyasası bu. Menajerlik ücretini de yıllık maaşa ekledi. 

Donk şampiyonluk primi de aldı, her futbolcu aldı. Sadece şampiyonluğa ödediğimiz prim €3.5M. Ödedik. Kulüplere ödedik, Dinamo Kiev, Manchester  City... Sayın kaç tane transfer ettiysek son dönemde.

Donk'un bonservisine 2 dedim, siz 1 deyin. Arap ülkesi Emre Çolak'a €4M verdi. Donk bunlara gitmedi. Son dönem bizi de şaşırttı, ölümüne oynadı, sakatlığını da bahane etmedi. Bizden imza parası istemedi. Bugün imza parası versek bunu tartışırdık sizinle.

UEFA'DAN SORUN OLMAZ

Ocak ayına kadar her yerde men cezası alacağımız söyleniyordu. UEFA'ya 4 sayfalık yazı gönderdik. Ancak bu süreci çok iyi değerlendirdik. Ne söylediysek en iyi hale getirdik. UEFA bize saygı duydu. Tarihinde ilk kez bir kulüp ile ikinci kez yapılandırma anlaşması yaptı. 12 Haziran'da Avrupa'ya katılım belgesi aldım. 14 Haziran'da yapılandırma anlaşması yaptık. UEFA'dan ters bir durum geleceğini düşünmüyorum.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak ise transferlere dair şu açıklamaları yaptı.

Donk'un şampiyonlukta büyük katkısı oldu. Fatih Hoca da kendisiyle sözleşme uzatmamızı istedi. Çok daha yüksek teklifler olmasına rağmen Donk Galatasaray'ı tercih etti. Ev kirası, menajerlik ücreti içinde.

Tarık Çamdal 200 bin Euroluk indirim yaptı. Kendisi kulüp arıyor. Benim yardımlarımla kendisine kulüp bulacağız.

Eray İşcan takım arkadaşları ile vedalaşmaya gelmişti. Eray ile yollarımızı ayırdık.

MUSLERA SATILACAK MI?

Muslera için çok dev bir teklif gelmeli... Muslera Galatasaray'ın kaptanı. Hem Muslera isteyecek, hem biz kabul edecek. Sunderland'e bir futbolcu gidiyor 30 milyon Euro. Adını bile bilmiyorsun. Ama bu Muslera... Biz, Fransız büyükelçiye Uruguay'ı destekliyoruz dedik. Trezeguet konusu... Bizi zora sokmayacak futbolcu peşindeyiz. Trezeguet sözleşmeli bir futbolcu. Bu konuda bizim beklentimiz takas formülü. Emre Akbaba ile Ahmed Musa da öyle.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!