Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SPK'NIN YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.OLDULAR

Bursa'nın önde gelen eğitim kurumlarından Özel Bursa Kültür Okulları eğitimdeki başarısını bir kez daha tescil ettirdi. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) öğrencilerde tasarruf ile yatırım bilinci oluşturmak amacıyla Türkiye genelinde ilk ve orta öğretim öğrencileri arasında yaptığı kompozisyon yarışmasında Özel Bursa Kültür Okulları öğrencisi Zührenur Yavuz üçüncülüğü elde etti.

SPK'NIN YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.OLDULAR

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) seans açılış çanının çalınmasının ardından yarışmada dereceye girenler kamuoyuna açıklandı. Öğrencilerin aileleri ile birlikte katıldığı ödül töreninde SPK Başkanı Vedat Akgiray, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan ve Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar Birliği (TSPAKB) Başkanı Nevzat Öztangut de yer aldı.

Törende söz alan SPK Başkanı Vedat Akgiray, Türkiye'nin doğusundan batısına kadar pek çok öğrencinin yarışmada kapsamında bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilere tasarruf konusunda şu nasihatlerde bulundu:

"Büyüyünce geliriniz her ne olursa olsun yarınlar için tasarruf edin, ileride ihtiyacınız olabilir. 10 lira, 20 lira kenara koyun ve uzun vadeli tasarruf edin. Kısa yoldan zengin olmaya bakmayın."

İMKB Başkanı Hüseyin Erkan ise, yarışma ile çocukların akıllı yatırımlar yapmaları için bilinç oluşturduklarını ifade etti.

Törende daha sonra, SPK Kompozisyon Yarışması'nda ödüle layık görülen ilk ve orta öğretim öğrencilerinin ismi açıklandı. İlköğretim kategorisinde Giresun'dan Zehra Alicanoğlu birincilik elde ederken, ikinci Hakkari'den Zilan Alp, üçüncü Bursa'dan Zührenur Yavuz oldu.

Orta öğretim kategorisinde de Amasya'dan Uzay Uzun birinci geldi. Onu Samsun'dan Caner Güler ve Şanlıurfa'dan Hatap Sayan izledi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere birer adet diz üstü bilgisayar hediye edildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!