Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Sözün bittiği yerdeyiz"

Yeni haftaya şehit haberleriyle başladığımız şu günlerde teröre karşı yine sert tepki gösteren Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi Başkanı Numan Şeker terörü lanetledi.

''Sözün bittiği yerdeyiz''

 

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ndeki terör saldırıları sonucu 10 askerimizin şehit düştüğü 7'sinin ise yaralandığı haberler tüm ülkeyi ayağa kaldırdı. Bursa'nın önde gelen sivil toplum örgütü Memur-Sen il temsilcisi Şeker ise konuyla ilgili olarak, "Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bu çapulcuların sebep olduğu acılar, yıktığı yuvalar, ülkemize yol açtığı zararlar bizlere söyleyecek söz bırakmadı" diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Her geçen gün terörün susturulmasını ve bitmesini beklerken iyice büyüyen terör belasına artık tahammülün kalmadığını ifade eden Şeker, "Acılı anne ve babaların gözyaşları dinmiyor. Yaş dökenlerin sayısı gün be gün artıyor. Ülkemizi bölmeye ve kana bulamaya çalışan hainler artık durdurulsun, susturulsun" dedi.

Bıçak kemiğe dayandı ve artık can çekişiyoruz diyerek terörün boyutuna dikkat çeken Şeker, "Terör örgütünün bir taşeron örgüt olduğu, sahibinin sürekli değiştiği gerçeği gözden ırak edilmeden bu mücadele kararlılıkla sürdürülmelidir" şeklinde konuştu.

Şeker, teröristlerin bu bitmeyen saldırılarla ülkenin gündemini alaşağı etme çabasında başarılı olduğunu dile getirirken " Amaçları ülkenin birliğini bütünlüğünü bozarak gelişmemize balta vurmak olan terör yanlılarının oyununa alet olmayacağız. Onlar ülke gündeminde yer almak ve vatandaşlarımızın ağlayarak uyutulması için çabalarken bizler bu acımızla yıkılmadan ülkemiz için canla başla çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.
Ülkemiz için kara bir leke olarak gördüğümüz bu mesele leke olmaktan çıkmış üstümüze başımıza bulaşmıştır diyen Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi, "Bu pisliklerin temizlenmesi temennisiyle başta Bursalı şehidimiz Süleyman Güleç olmak üzere bütün  şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı askerlerimize de acil şifalar ve  milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!