Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Söz şimdi savunmanın

Türk futbolu bugün ve yarın Nyon'da zorlu bir sınavdan geçecek

Söz şimdi savunmanın

 Sabah Gazetesi'nin haberine göre Avrupa kupalarından 1 yıl men istemiyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş ile eski yönetici Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu bugün savunmalarını yapacak. Avrupa'dan 2 yıl men istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe ile ömür boyu men istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım ve Cemil Turan'ın savunması ise yarın gerçekleşecek.

Adalı kendi savunmasını yapacak
Beşiktaş Kulübü'nü, siyah-beyazlıları 8 milyon avro tazminat ödemeye mahkum eden İspanyol Teknik Direktör Del Bosque'nin avukatı Javier Ferrero Munoz savunacak. Bunun yanı sıra eskiden F.Bahçe'nin de avukatı olan Emin Özkurt duruşmada yer alacak. Serdal Adalı kendi savunmasını kendisi yapacak. Tayfur Havutçu'nun savunmasını ise avukatı Nail Gönenli üstlenecek.

Martens'e göre ceza çıkmayacak
Yarın Disiplin Kurulu'nun karşısına çıkacak Fenerbahçe heyeti bu sabah Nyon'a uçacak. Fenerbahçe'yi Alman Dirk Reiner Martens başkanlığındaki bir heyet savunacak. Martens, Fenerbahçe'nin savunmasını beğenirken ceza çıkmayacağına inandığını söyledi. Ona kulübün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre katkı verecek. Başkan Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu savunmalarını kendileri yapacak.

Şike var denilen 7 maç CD'lerle anlatılacak!
UEFA'nın İspanyol Disiplin Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios'un raporunda yer alan ve Fenerbahçe'nin şike yaptığı iddia edilen 7 karşılaşma için de detaylı bir savunma hazırlandı. Sarı-lacivertli kulübün hukukçuları 7 maçın CD'lerini hazırladı. Tüm kritik pozisyonlar ve gollerin görüntüleri titizlikle seçildi. Fenerbahçe savunmasını yaparken özellikle Sivas ve Buca maçlarını oldukça zor kazanıldığına, rakiplerin kazanmak için büyük bir mücadele verdiğine vurgu yapılacak.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın savunmalarının ardından Disiplin Kurulu kararını 24 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında açıklayacak. İki takım suçlu bulunursa Tahkim süreci başlayacak. 15 Temmuz'a kadar kesin kararın çıkması bekleniyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!