Soylu: İnce'nin verdiği mesaj...

İçişleri Bakanı Soylu, Muharrem İnce'nin Metin Temel ile ilgili sözleri hakkında "Verdiği mesaj milletimize değil, verdiği mesaj PKK'ya" dedi.

Soylu: İnce'nin verdiği mesaj...

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Soylu, İnce'ye yönelik olarak "Verdiği mesaj milletimize değil, verdiği mesaj PKK'ya. 'Sen hiç merak etme Afrin'i aldı, bunun intikamını 24 Haziran'dan sonra ben alacağım' diyor. Bu millet de sana o intikamı aldırmaz sen merak etme" ifadelerini kullandı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuştuğu bir iftara katılan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'i eleştirmişti. İnce, Cumhurbaşkanı'nın kendisini hedef alan sözleri sonrası konuşmayı alkışlayan Temel'e "Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, AK Parti'nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek" demişti.

Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye'yi şimdi öngörülebilir bir hale getiriyoruz. Bize okyanus ötesinden, adam ABD'den parmak sallamasın istiyoruz.

(Kayyum atanan belediyeler) 650 milyon lira kamu borcu ödendi, esnafa borç ödendi. Borç batağındaydı belediyeler. Hepsi ödendi.

Ben açık söyledim, bana yine kızabilirler. Dedim ki belediyelere, CHP'li belediyelere de söyledim, hepsine... 'Metruk binaları yıkın kardeşim, kimse bir şey derse İçişleri Bakanı talimat verdi' diyin dedim.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!