Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sosyal medyada gündem olan avukat hakkında açıklama

Avukat Fatma Begüm Kaçmaz'ın Instagram hesabından paylaştığı video önceki gün sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Paylaşım hakkında Istanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu açıklama yaptı. Durakoğlu, Kaçmaz hakkında "Yönetim Kurulumuz tarafından gereği yerine getirilmiştir" dedi.

Sosyal medyada gündem olan avukat hakkında açıklama

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Avukat Fatma Begüm Kaçmaz'ın Instagram hesabından paylaştığı video hakkında "Yönetim Kurulumuz tarafından gereği yerine getirilmiştir. Daha fazla yorum amaca hizmet ediyor" şeklinde açıklama yaptı.

Önceki gün Twitter ve Ekşi Sözlük'te tartışılan videonun avukatlık meslek ilkeleriyle uyuşmadığı yönünde eleştiriler yapılmıştı.

Fatma Begüm Kaçmaz kimdir?

Fatma Begüm Kaçmaz, Vergi ve Gümrük Kaynaklı Uyuşmazlıkların Çözümü bölümü lideri olup, özellikle dış ticaret ve gümrük mevzuatından doğan uyuşmazlıklar, vergi uyuşmazlıkları, kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma kaynaklı uyuşmazlıklardan doğan tazminat talepleri ile ilgili olarak müvekkillerini idari merciilerde ve mahkemelerde temsil etmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Fakültesi mezunu olan Fatma Begüm Kaçmaz İstanbul Bilgi Üniversitesi EKonomi Hukuku yüksek lisans programını tamamlamıştır.

Ayrıca Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi akabinde Marmara Üniversitesi Din Psikolojisinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Vakko Esmod Moda Yönetimi eğitim programı ile Styling sertifika programlarına dahil olmuştur. İbrahim Çeçen Vakfı İstanbul Temsilcisi olup sosyal sorumluluk projelerini yürütmektedir.

Eğitim

Ankara Üniversitesi ,İlahiyat Fakültesi, Lisans, 2008
Marmara Üniversitesi ,İlahiyat Fakültesi, LLM, 2010
İstanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans, 2014
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLM, 2016
Baro Üyeliği

Dil

İngilizce, Arapça

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!