Sosyal medyada bedelli askerlik için birleştiler!

Bedelli askerlik bekleyen gençler sosyal medyada ilginç bir kampanya başlattı. Bedelli askerlik bekleyenler soyadlarını Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin soyadıyla değiştirmeye başladı.

Sosyal medyada bedelli askerlik için birleştiler!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bedelli askerlikle ilgili bir soruyu yanıtlayan Canikli, şunları söyledi: "Şu an itibarıyla gündemimizde bedelli askerlik konusu yok, bunu çok net bir şekilde söylememiz gerekiyor. İçinde bulunduğumuz ortamda zaten böyle bir uygulama doğru da olmaz çünkü çok ciddi bir mücadele yürütülüyor. 10 yıl sonrasıyla ilgili bir şey söyleyemem, beş yıl sonrasıyla ilgili bir şey söyleyemem ama şunu söylüyorum biraz daha açmak açısından; öngörülebilir bir zaman dilimi içerisinde yani şu an itibarıyla, içinde bulunduğumuz an, dönem itibarıyla böyle bir çalışmamız, böyle bir düşüncemiz yok."

BİNLERCE KİŞİ CANİKLİ OLDU

Canikli'nin bu sözlerinin ardından bedelli askerlik bekleyen gençler sıradışı bir protestoya imza attı.

Yapılan açıklamayı protesto amacıyla soyadlarını değiştirip "Canikli" yapan gençler bu sıra dışı yöntemle seslerini yetkililere duyurmayı hedefliyor.

2014 yılında pek çok bakanın yeğen ve çocuklarının bedelli askerlikten yararlanmasının ardından "tek suçlarının bakan yakını olmamak" olduğunu dile getiren mağdur gençler bu vesileyle siyasilere ince mesaj gönderdi.

Canikli konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!