Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sosyal güvenlik primi borcu olanlara müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu olanlara müjdeyi verdi.

Sosyal güvenlik primi borcu olanlara müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sosyal Güvenlik Destek Primi borcunu 2 gün içinde yapılandıranların, gecikme zammı ve gecikme faizlerinin silineceğini, borçların ÜFE ve TEFE ile güncellenerek 36 aya kadar taksitlendirilebileceğini bildirdi.

Bakan Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 500 bin kişinin Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu bulunduğunu, bu kişilerin 2 gün içinde başvurmaları halinde borçlarını yapılandırılabileceğini belirtti.

Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu bulunanları, yapılandırma konusunda uyaran Çelik, esnaf olarak emekli olduktan sonra ticari faaliyetlerini sürdürenlerle emeklilikten sonra maaşlarını kestirmeyip kamu kurumlarında çalışanların 2 gün içinde başvuru yapmamaları durumunda, yani 31 Mayıs 2013'ten sonra yapılandırma imkanının kalmayacağını kaydetti.

Çelik, "Sosyal Güvenlik Destek Primi borcunu 2 gün içinde yapılandıran vatandaşlarımızın, gecikme zammı ve gecikme faizleri silinecek, borçları ÜFE ve TEFE ile güncellenerek 36 aya kadar taksitlendirilebilecek" ifadesini kullandı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!