Sony akıllı telefon üretmeyecek mi?

Dünyanın en büyük teknoloji üreten firmalarından birisi olan Sony, akıllı telefon pazarından tamamen çekilebilir! İşte tüm detaylarıyla ortaya atılan iddialar.

Sony akıllı telefon üretmeyecek mi?

Sony'nin uzun bir süredir başında yer alan Kaz Hirai ile yollarını ayırmasının ardından çeşitli söylemler ortaya atıldı. Yerine gelen yeni CEO Kenichiro Yoshida için tüketici elektroniğine yönelik birçok üründen vazgeçeceği iddia edildi.

Yeni CEO'nun önümüzdeki 3 yıllık planında akıllı telefonlar yer almazken tüketici elektroniğine yönelik ürünlerden de hiç bahsedilmedi. Bunun sonucunda artık Sony'nin akıllı telefon pazarından çekileceği gündeme geldi.

Pazarın en önemli kamera sensörü üreticisi konumunda olan Sony, bu alanda çok ciddi bir başarı elde ediyor. Ancak akıllı telefon sektöründe maalesef beklenilen olmuyor ve şirketin akıllı telefon bölümü gittikçe küçülüyor.

Diğer taraftan Playstation 4'e bakıldığı zaman en popüler oyun konsolunun son çeyrekte satışlarının %18 düştüğü görülüyor. Ancak PS4 oyun gelirleri göz önüne alındığında şirket için hala çok iyi bir gelir kaynağı olduğu görülüyor.

Burada yapılacak olan yorum ise, Sony yöneticilerininde söylediği üzere PS4ömrünü yavaş yavaş doldursa da Sony'nin PlayStation işinden çekilmesi pek mantıklı gözükmüyor. Dolayısıyla yeni CEO'nun şirketi kalkındırmak adına vazgeçeceği bir bölüm varsa oda akıllı telefon bölümü gibi gözüküyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!