Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Son dakika haberi! Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy görevden alındı

BURFAŞ Genel Müdür Muhammet Gümüşsoy'un istifasının ardından BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy'un da istifa etmediği, görevden alındığı bildirildi.

Son dakika haberi! Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy görevden alındı

Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başlayan değişim süreci hız kesmiyor.

Bursalıların yıllardır hafif raylı sistem başta olmak üzere büyük sorunlar yaşadığı toplu ulaşımın başındaki isim BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy'un görevden alındığı bildirildi.

Bursa'da dün BURFAŞ Genel Müdür Muhammet Gümüşsoy görevinden istifa etmişti.

Fidansoy'un ise görevinden alındığı vurgulandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bugün sabah mesaisine metroyu kullanarak gitmiş, ayakta seyahat ederek vatandaşları dinlemiş ve sorunları bizzat yerinde gözlemlemişti.

Aktaş, "Yapılacak çok ciddi iyileştirmeler var. Çünkü tabir yerindeyse insanların vücutlarının cama yapışarak seyahat ettikleri bir uygulama kabul edilebilir değil. O yüzden de inşallah ekibimizle birlikte yapacağımız uygulamalarla çok yakında Bursalı hemşerilerimiz bu ayrıcalığı, bu farklılığı hissedecek. Aldığımız bütün bu bilgileri değerlendireceğiz. Yoğunluğun olduğu akşam saatlerinde de bir yolculuk yapacağım. Özelikle bugün yalnız geldim. Yerinde tespit yapayım istedim. Bunun yanında ciddi konularla ilgili bilgiler aldık. Vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik ciddi adımlar atacağız" demişti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Alinur Aktaş, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy'u görevden aldı. 

Recep Altepe'nin istifasının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen Alinur Aktaş, ulaşımla ilgili sıkıntıların ana merkezindeki Burulaş Şirketi'nin Genel Müdürü Levent Fidansoy'u görevden aldı. İcraatlarıyla çok tartışılan Levent Fidansoy Gaziantep'teki bir toplantıya katılmak üzere yola çıkmıştı. Ancak Ankara yakınlarında aldığı telefonla Bursa'ya dönen Fidansoy'un istifası istendi. Fidansoy istifasını sunmadı. Bunun üzerine Fidansoy yönetim kurulu kararıyla görevden alındı. Fidansoy'un yerine yakın zamanda atama yapılacağı öğrenildi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sosyal tesislerin bağlı olduğu Burfaş Şirketi'nin Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy da Başkan Aktaş'ın talebiyle istifasını sunmuş yerine Kültür Aş Genel Müdürü Ömer Furkan Banaz getirilmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın diğer kurumlardan alacağı brifingler sonrası da istifaların ve görevden almaların devam edeceği öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!