Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sokağa çıkma yasağını öğrenince gözleri doldu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, elinde tartısıyla para kazanmaya çalışan çocuk işçi, görenleri hüzne boğdu.

Sokağa çıkma yasağını öğrenince gözleri doldu

Türkiye genelinde, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının başladığı ilk günde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde küçük çocuk ve gençler, görüntülendi.

Parkta bisiklete binmeye çıkan çocuklar, çimlerde keçilerini otlatmaya çıkaran gençler yasaktan bihaber gezinip, durdu.

Bir grup çocuk da evlerinin önünde duran kamyonete salıncak kurdu, eğlenmeye çalıştı.

SOKAKTA PARA KAZANMAYA ÇALIŞAN ÇOCUK

O anlarda kameranın açısına giren bir çocuk ise görenleri hüzne boğdu.

Elinde tartısıyla sokakta para kazanmaya çalışan çocuk, kendisine yöneltilen soruya bile cevap veremedi.

HALUK LEVENT SİVEREKLİ ÇOCUĞU BULDU

Öte yandan görüntünün yayılmasının ardından kurucusu olduğu AHBAP derneği ile ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına yetişen şarkıcı Haluk Levent, Siverekli çocuğa ulaştı. Tarım işçisi olan babanın üç çocuğundan biri olan o çocuk için bir hayırsever aracılığı ile burs bağlandığını belirten ünlü şarkıcı, Siverek Kaymakamlığı'na da teşekkür etti.

EVİNE YARDIM YOLLANDI

 

Yaysit'in gözyaşları ile evine gittiği görüntülerin yayılması ile İlçe Kaymakamlığı ve Belediye küçük çocuğun ailesine yardım yolladı.

Görüntüleri izleyen binlerce kişi telefona sarılarak küçük çocuğa ve ailesine ulaşmaya çalıştı. Görüntülerin yayılmasının ardından İlçe Kaymakamlığı ve Belediye harekete geçerek Yaysit ailesine ulaştı. Aileyi gıda ve nakit para yardımında bulunulması talimatı veren Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın aileye yardım ederek küçük Yılmaz'ın tekrar sokakta çalışmaması için elinden geleni yapacaklarını söyledi.

YASAKLARI BİLMİYORDUM

Öte yandan ülkede birçok sanatçı ve işadamının yardım yapmak istediği Yılmaz Yayasit ise, "Yasakları bilmiyordum ve sabah çıktım gazeteciler beni uyarınca çok üzülmüştüm. Çok gezmeden eve geldim ve bir daha çıkmadım çok üzülmüştüm. Ama şimdi çok mutlu oldum" dedi.BABA: HABERİM YOKTU

İlçede çiftçilikle uğraşan baba Halit Yayasit ise, "Çocuğumun bugün çıktığından haberim yoktu sonradan öğrendim. Tarım işçisiyim ve 6 çocuğum var hepsi okuyor. Bizlere yardım gönderen ve sahip çıkan Siverek belediye başkanına ve diğer yardımseverlere teşekkür ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!