Şok sözler! "Bedava biniyorsunuz, iyi alışmışsınız"

Muğla'nın Fethiye ilçesinde zihinsel engelli oğlunu hastaneye götürmek için Muğla'ya gitmek isteyen ve kendisi de engelli olan kadın, şoförün azarladığını iddia ederek, minibüsten inip evine döndü.

Şok sözler! ''Bedava biniyorsunuz, iyi alışmışsınız''

Muğla'nın Fethiye ilçesinde engelli kadın, "Benim ayaklarımda platin var. 'Çocuğu kucağımda götüremem' dedim. Şoför de 'Herkes bedava biniyor. Siz de bedava biniyorsunuz. İyi alışmışsınız' dedi. Çoğu yolculuğumda bu gibi sorunları yaşıyorum" diye isyan etti.

Bir vatandaşın ihbarı üzerine Fethiye Otobüs Terminali'ne giden  gazeteciler, Fethiye Seyahat Kooperatifi'ne ait Muğla Büyükşehir Belediyesi  denetimindeki özel toplu taşıma aracından inen kadını çocuğuyla birlikte terminalden çıkarken buldu.

İsminin Zehra Korkmaz olduğunu söyleyen kadın, zihinsel engelli oğlunu Muğla'ya doktora götürmek üzere minibüse bindiğini ancak herkesin içinde şoförün  azarlaması üzerine seyahatten vazgeçip araçtan indiğini anlattı.

Araçta otururken şoförün kendisine "Çocuğunu kucağına alır mısın?"  dediğini belirten Korkmaz, "Benim ayaklarımda platin var. 'Çocuğu kucağımda  götüremem' dedim. Şoför de 'Herkes bedava biniyor. Siz de bedava biniyorsunuz.  İyi alışmışsınız' dedi. Herkesin içinde beni azarlamaya devam etti. Ben de  arabadan inmek zorunda kaldım. Çoğu yolculuğumda bu gibi sorunları yaşıyorum  zaten." dedi.

Korkmaz, kendisinin de çocuğunun da engelli kartı olmasına rağmen  oğlunu koltuğa oturtmadıklarını, devamlı kucağına vermeye çalıştıklarını ileri  sürdü. Kimseden şikayetçi olmayan Korkmaz, doktor randevu saatini kaçırdığı için  oğluyla birlikte yürüyerek evine döndü.

"Çok fazla serbest kart kullanıcısı var" savunması

Bu sırada terminalde bulunan ve olayla ilgili açıklama yapmak isteyen  Fethiye Seyahat Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Köroğlu, aracın  şoförüne gereken yaptırımı uygulayacaklarını, şoför esnafın aşamadığı sorunlar  nedeniyle bu gibi olayların yaşandığını öne sürdü.

Köroğlu, "Çok fazla serbest kart kullanıcısı var. Devlet serbest  binişler için günlük 25 lira ödüyor. Her araç, günlük 7 ile 15 arasında serbest  kart kullanıcısı taşıyor. Serbest kartın asgariye indirilmesi ve denetlenmesi  gerekiyor." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!