Şok dalgası bu baharda gelecek!

Piyasalarda yaşanan bahar havası yüzleri güldürse de piyasa uzmanları yeniden havaların bozacağı uyarısında bulunuyorlar.Bütün endekslerin yeşerdiği dönemde bir düzeltmenin ne zaman geleceği en çok merak edilen nokta.

 Şok dalgası bu baharda gelecek!

Dünya ekonomilerinde genel hatları ile bakıldığında makro tarafta başlayan düzelme sinyalleri ve otoritelerin açıklamaları ile aralıksız yükselişte olan endekslerin ne zaman duracağı merak edilirken Fransız Devi Societe Generale'den gelen uyarı dikkat çekti.

Kurumun müşterileri için yayınladığı raporda 'Euro Bölgesi için şok dalgası' bahar aylarında geleceği belirtildi.  Bu oluşacak dalganın, küresel para piyasalarında da 2013'te etkilerin görüleceğini belirtiliyor.

Dün başlayan Euro Birliği liderler zirvesine bölgenin geleceği için önemli konuşmaların geçmesi beklenirken özellikle büyüme tarafında daha iyimser bir hava takınan Almanya Başbakanı Merkel'in yıl içinde yapılacak seçimler öncesin da esnek bir politika izleyeceği öngörülüyor. Bölgede ekonomilerin büyümelerinin desteklenmesinin olumlu karşılanmasına rağmen risklerin alt edilmediğine dikkat çekilirken, Soc Gen raporunda,  birkaç ana noktaya dikkat çekiliyor.

İlk sırada yer alan İtalyan seçimlerinin belirsizliği ile ilgili olarak yeni bir seçim dönemine girileceği beklentisini aktaran Kurum, bu seçimlerden de net bir sonuç çıkmama ihtimalini gündeme taşıdı.

Bölgede Eylül ayında yapılacak bir başka seçim ise Almanya'da olacak. İtalya'da borçlanma maliyetlerinin risk arz etmesi halinde Alman politikacıların yardım konusunda çok istekli olmayacağı kaydedilirken, kendi içindeki seçimlere yoğunlaşacakları öngörüsüne yer verildi.

SocGen stratejisti Vincet Chaigneau'nun hazırladığı raporda, her ne kadar seçimler sonrasında İtalya piyasaları ve sürecin belirsizliğine karşın sert reaksiyonlar verilmese de kendilerinin konuya dair endişeli olduklarını belirtti.

Sürecin sadece politik belirsizlikten ibaret olmadığı reformların yarım kalma ihtimalinin ülke için daha büyük risk olduğuna değinen Chaigneau, ekonominin yeniden bozulması halinde ülkenin ek desteğe ihtiyaç duyacağı fakat politik belirsizliğin ECB'nin OMT programından yararlanılmasında sıkıntı yaratacağı belirtildi.

Almanya tarafında ise 6 ay kalan seçimlere kadar ülkenin belirsizlikleri tolere etme taraftarı olunmayacağı kaydedilirken,  olumsuzluğunda euro dolar üzerindeki aşağı yönlü baskıyı arttıracağı kaydedildi. Gerilimin artması ve OMT'den destek alınması noktasında piyasa beklentisinin artabileceği öngörülürken, bahar ayında bir şok dalgasının gelebileceği uyarısı yapıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Küçük Gelin 43. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014