Soğuk hava can aldı

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti

 Soğuk hava can aldı

Batı Balkan ülkelerinde soğuk hava ve kar yağışı hayatı etkilemeye devam ederken, Hırvatistan'da üç, Sırbistan'da ise bir kişi donarak öldü.

Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı Sırbistan'ın kuzeyindeki Voyvodina'da, Subotiç ile Belgrad arasındaki otoyolda 11 kilometre uzunluğunda kuyruk oluştu. Otoyolda mahsur kalan araçlardan 500'den fazla kişi tahliye edilirken, Sırbistan İçişleri Bakanlığı Olağanüstü Hal Kurumu Başkanı Predrag Mariç, tahliye çalışmalarının halen devam ettiğini söyledi.

Bakanlığın yaptığı açıklamalarla sık sık vatandaşları bilgilendirdiğini belirten Mariç, Voyvodina bölgesinde soğuk hava nedeniyle bir kişin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

KAR YAĞIŞI ÜLKE GENELİNDE ETKİLİ OLDU

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna ve ülke genelinde kar yağışı etkili oldu. Saraybosna yakınlarındaki Biyelaşnitsa kayak merkezinde kar kalınlığı 80 santimetreye yaklaşırken, hava sıcaklığının eksi 20 dereceye kadar düşeceği, kar yağışının üç gün daha devam edeceği kaydedildi

Soğuk hava ve kar yağışının en çok etkilediği Hırvatistan'da da iki gündür süren kar yağışı yerini fırtınaya bıraktı. Yetkililer, Osiyek şehrinde iki, Valpova'da ise bir yaşlının soğuk hava nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Uçuşların dün iptal edildiği Zagreb Havalimanı'nda bugün durum normale dönerken, meteoroloji uzmanları soğuk hava ve kar yağışının yarından itibaren yerini açık ve az bulutlu havaya bırakacağını bildirdi.

Karadağ'ın kuzeyinde de kar kalınlığı 75 santimetreye kadar çıktı. Ülkenin güney kesimlerinde de fırtına etkili oluyor.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!