Şoförü tekme tokat dövdü!

Yaklaşık 1.4 milyar nüfusuyla Dünya'nın en kalabalık ülkesi olan Çin'de bir belediye otobüsü kamerası tarafından kaydedilen görüntüler belediye otobüs şoförlerinin maruz kaldığı şiddet olaylarına güncel bir örnek teşkil ediyor.

Şoförü tekme tokat dövdü!

Görüntülerde ilk önce yolcularını toplayarak duraktan kalkmak üzere kapılarını kapatan belediye otobüsüne son anda yetişen yolcu kapanmak üzere olan kapıdan içeri girmeye çalıştığı fark ediliyor. Belediye otobüsü şoförünün kapıyı açıp tekrar kapatmasına rağmen içeri girmekte zorlanan ve kapıya sıkışan yolcu otobüse binmekte ısrarcı oluyor ve sonunda içeri girmeyi başarıyor.

Şoför ile yolcu arasındaki muhtemel ağız dalaşının ardından şoförün yerinden kalkmasına sinirlenen yolcu, otobüs şoförüne saldırıyor. Şoför koltuğuna yatırdığı şoförü yumruklamaya başlayan maganda yolcuya hiç kimsenin müdahale etmemesi de dikkat çekiyor. İnsanlık öldü mü dedirten hadisede her ne oluyorsa maganda yolcu şoförü yumruklamayı bırakıyor ve telefonuna sarılıyor.

Otobüs şoförüne tehditler savuran maganda yolcuyla şoför bu esnada tekrar bir münakaşa yaşıyor fakat bu sefer bir kadın yolcunun araya girmesiyle ortam bir müddet de olsa sakinleşiyor. Daha sonra ön sıradaki koltuklardan birine oturan yolcu ile otobüs şoförü arasında birkaç dakika sonra yeniden bir arbede çıkıyor. Büyük bir hışımla otobüs şoförünün üstüne yürüyen maganda yolcu şoförü yumruklayarak yere düşürdükten sonra tekmelemeye başlıyor. Ne var ki bu sefer de yaşlı bir kadın yolcu hadiseye müdahil oluyor ve belki de şoförün canını kurtarıyor. Aldığı sert darbeler nedeniyle bir müddet kendine gelmekte zorlanan otobüs şoförünün ise daha sonra yerine geçerek yola devam ettiği görülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!