Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şoför koltuğuna geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendi adını taşıyan sosyal tesislerin açılışına 1987 model klasik arabasıyla geldi. Bahçeli, kendi kullandığı aracının 'Halk arabası' olduğunu söyledi.

Şoför koltuğuna geçti


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkgücü Ülküspor'un Çayyolu'ndaki 'Devlet Bahçeli Sosyal Tesisleri'nin açılışını yaptı. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcılarının yanısıra MHP milletvekillerinin de katıldığı törende Bahçeli'ye desteklerinden dolayı plaket verildi. Ayrıca spor tesislerinin yapımında emeği geçen belediye başkanlarına da plaketlerin verildiği törende MHP milletvekilleri de halı saha maçı yaptı. MHP lideri Bahçeli'nin de izlediği maçta milletvekilleri kıyasıya mücadele etti.

Bahçeli daha sonra yan tarafta bulunan Basketbol sahasına da uğrayarak buradaki maçı da kısa bir süre izledikten sonra tesislerin içine kurulan çadıra geçti. Burada bir süre dinlenen Bahçeli, gazetecilerin sorularını ise cevapsız bıraktı.
BAHÇELİ 87 MODEL VOLVO ARACIYLA GELDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açılış töreni için geldiği Çayyolu'na kendine ait olan 1987 model beyaz Volvo aracıyla geldi. Tören sonrası ise yine Volvo marka aracıyla tesislerden ayrılan Bahçeli, aracının önünde de gazetecilere açıklama yaparak poz verdi. Gazetecilere aracın 1987 model olduğunu belirten Bahçeli, "Esas fotoğraf otoda böyle çekilir" diyerek gazetecilere poz verdi.


ARACIYLA İNŞAATI İNCELEMEYE GİTTİ
Beyaz aracının direksiyonuna geçen ve tesislerden ayrılan Bahçeli'yi ise gazeteciler takibe geçti. Ankara sokaklarında en önde Bahçeli arkada ise gazetecilerin bulunduğu bir araç konvoyu uzun bir süre trafikte ilerledi. Kırmızı ışık yandığında gazeteciler Bahçeli'nin aracının önüne geçerek görüntü alırken, Bahçeli daha sonra başka bir yere geçerek buradaki bir inşaatı inceledi. İnşaat hakkında bilgi veren Bahçeli, "Burada amaç yaşlılarımız için bir huzur evi olarak düşünülmektedir. Böyle bir teşebbüse de MHP olarak değil de, şahıslar olarak bu davaya gönül vermiş insanlar olarak, yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

Yapılan binanın yaşlılar için yapıldığını belirten Bahçeli, İlbilge Hatun Erinç Evi olan huzur evinin ismi içinse, "Bilge Kağan'ın annesinin adıdır İlbilge Hatun" dedi.

Bahçeli bir gazetecinin Bekir Bozdağ'ın tutuklu vekillerle ilgili açıklamalarını sorması üzerine ise, "Bekir Bozdağ'ın böyle güzel bir eserin önünde tartışmak istemem" diye cevap verdi.

"BİZ DE ESKİYİZ ZATEN"

İnşaatı gezdikten sonra 1987 model klasik aracıyla ilgili soruları da cevaplayan Bahçeli, bir gazetecinin "Size yetişmekte de zorlandık takipte" demesi üzerine, "1987 model, 700GL model, dolayısıyla yetişmek zor" cevabını verdi.

Bahçeli, bir gazetecinin aracın çok yakıp yakmadığını sorması üzerine çok yakmadığını belirterek, "Halk arabası" dedi.

Gazetecilerin aracın çok temiz göründüğünü söylemesi üzerine Bahçeli, aracı her gün yıkadığını söyledi. Bahçeli, bir araç sahibi olarak benzin fiyatlarının sorulması üzerine, "Bu arabaya binmeyi tercih ediyorsanız, ona katlanacaksınız" değerlendirmesinde bulundu. Aracını genellikle haftada bir gün kullandığını kaydeden Bahçeli, "Bugün spor tesislerinin açılışı olduğu için, siyasetle sporu ayırt etmek üzere bir işaret olarak, partideki genel başkanlık makam aracıyla değil de, şahsi arabamla gelmeyi tercih ettim" diye konuştu.

Bahçeli ayrıca eski model araçları daha çok tercih ettiğini söyleyerek, "Biz de eskiyiz zaten" diyerek espri yaptı.

Bahçeli, açıklamalarının ardından 1987 model aracıyla parti genel merkezine geçti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!