Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Siyah plakalı gelin arabası sosyal medyayı karıştırdı

ANKARA caddelerinde yol alan resmi plakalı gelin arabasını gören Başkentliler, bu anı cep telefonlarıyla fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

Siyah plakalı gelin arabası sosyal medyayı karıştırdı

Kamu hizmetine tahsis edilen resmi plakalı otomobilin, özel amaçlı kullanıldığını düşünen internet kullanıcıları, Facebook ve Twitter'dan olaya tepki gösterdi. Vatandaşlar, paylaşım yoluyla kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan 06 DT 4836 plakalı gelin arabasını Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayet etti.

GERÇEK ORTAYA ÇIKINCA

Başkent'te günün konusu haline gelen siyah plakalı gelin arabası ile ilgili gerçek ise sonradan ortaya çıktı. 06 DT 4836 plakalı aracın Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce Güdül, Bala ve Çubuk belediyelerine hibe ettiği makam otomobillerinden biri olduğu belirlendi. Araçların ağustos ayında yapılan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de katıldığı teslim töreni için gelin arabasına benzer şekilde süslendiği öğrenildi. Törene ait fotoğraflarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ve Güdül Belediye Başkanı Hüseyin Erdoğan mavi ve beyaz renklerde tüllerle süslenmiş otomobillerle aynı karede görülüyor. Sosyal medya kullanıcılarının tepki gösterdiği fotoğrafın ise araçların Ankara'dan Güdül, Bala ve Çubuk ilçelerine ilerlerken çekilmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!