ŞIRNAK'TA PATLAMA

Şırnak'ta bir Geçici Köy Korucusu, tarlada çalışırken meydana gelen patlama sonucu yaralandı.

ŞIRNAK'TA PATLAMA

Şırnak'ta nedeni henüz belirlenemeyen patlama sonucu tarlada çalışan bir Geçici Köy Korucusu yaralandı. Ayrıca bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre dün Şırnak'ın Uludere ilçesi Yemişli köyü bölgesinde nedeni henüz saptanamayan patlama sonucu; tarlada çalışan bir Geçici Köy Korucusu yaralandı. Yaralanan Korucu, askeri helikopterle Şırnak Asker Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Uludere Cumhuriyet Savcılığınca olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı. Önceki gün de Hakkâri Şemdinli Konur köyü bölgesinde meydana gelen bir patlama sonucu da hayvan otlatan bir Geçici Köy Korucusu yaşamını yitirmiş, bir vatandaş yaralanmıştı.

BİR TERÖRİST TESLİM OLDU
Dün ayrıca bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Diyarbakır'ın Lice-Kulp karayolu üzerine de, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yerleştirilmiş 10 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış uzaktan komuta düzenekli el yapımı mayın, güvenlik güçlerince saptandı. Tespit edilen mayın yerinde imha edildi.
EN SON HABER.COM 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!