Sınırları aşan kutlama

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Berlin büyükelçiği'nde verilen bir resepsiyonla kutlandı.

Sınırları aşan kutlama

 

Resepsiyona Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetler ve Kara Ataşesi Kurmay Albay Ayhan Dağlı, Deniz Ataşesi Deniz Kurmay Albay Mete Atay, Hava Ataşesi Hava Kurmay Albay İsmail Kurt, Berlin'de bulunan yabancı ülkelerin askeri temsilcileri ve bazı Türk sivil toplum örgütü temsilcileri katıldılar. Büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu ve askeri ataşeler eşleriyle birlikte salona girişte konukları karşıladılar ve kutlamaları kabul ettiler.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu yaptı. Karslıoğlu burada yaptığı konuşmada, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun yolunu açan Zafer Bayramıyla büyük Atatürk'ü ve silahlı kuvvetlerdeki bütün arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ne kadar teşekkür etsek azdır; bizim gururumuzdur, iftiharımızdır. İnanıyoruz ki güçlü bir demokrasiyle, güçlü bir ekonomiyle bu zaferi daha da taçlandıracağız ve ileriye daha büyük bir umutla bakacağız. Bu umudu bize modern teknolojiyle, modern ekonomiyle, modern kurumsal anlayışla donatılmış olan Türk Silahı Kuvvetleri verecektirö ifadelerini kullandı.

Silahlı Kuvvetler ve Kara Ataşesi Kurmay Albay Ayhan Dağlı'da, 30 ağustos tarihinde kazanılan bu zaferin, Türk ulusunun ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk komutasında kazandığı büyük bir zafer olduğunu söyledi. Bu büyük zaferin Türkiye Cumhuriyeti'nin doğumuna ve gelişimine yol açan ortamı yarattığını kaydeden Dağlı, "Zafer sonrasında Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türk milleti devrimleri gerçekleştirmiş, modernleşmiş ve günümüz Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik, sosyal niteliklerini kazanmasını sağlayan süreci başlatmıştır dedi.

Büyükelçi Karslıoğlu ve Kara Ataşesi Kurmay Albay Ayhan Dağlı, yapılan ikramdan sonra konuklarla tek tek ilgilendi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!