Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sınırda teyakkuz: Kule nöbetleri kaldırıldı

Türkiye'nin Suriye sınırındaki bazı yerleşim yerlerinin PYD'nin kontrolüne geçmesi ve son günlerde artan hududa tecavüz olayları TSK'yı harekete geçirdi. Özellikle Ceylanpınar, Akçakale, Suruç'taki sınır hattında nöbet tutan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı birlikler için riskli noktalarda "kule nöbeti" geçici olarak kaldırıldı.

Sınırda teyakkuz: Kule nöbetleri kaldırıldı

Askerler, bu noktalardaki nöbetlerini zırhlı kobra ve akrep araçlarının içinde devriye yaparak tutacak. Bu araçların henüz ulaşmadığı sınır hatlarında ise mevzilerden çıkılmayacak. Sınır hattındaki askeri birliklere akrep ve kobra zırhlı araçları sevk edilmeye başlandı.

CEPHANELERİ SAYIN

Edinilen bilgiye göre sınırda görev yapan takım karakollarının bağlı bulunduğu bölüklere, "Malzemeleri ve cephaneleri gözden geçirin, eksikleri acil rapor edin" emri de iletildi. Emir üzerine askeri birliklerde yoğun bir envanter taraması başlatıldı. Kullanılan ve yedek olarak depolarda tutulan termal kameralar, gece görüş dürbünleri, telsizler ve kara gözetleme radarları tek tek kontrol edildi. Eksiği bulunan malzemeler tutanakla karakollardan alınarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı bakım merkezlerine gönderildi.

SURİYE'DEN MÜTHİŞ İDDİA
PYD CİHATÇI KOMUTANI ESİR ALDI

1 ÖLÜ 18 YARALI
Özgür Suriye Ordusu ile PYD arasında çıkan çatışmalar esnasında Türkiye topraklarına da giren kurşunlar, 1 kişinin ölümüne 2 kişinin yaralanmasına neden oldu. Suriyeli kaçakçılar da bu zamana kadar 18 Türk askerini yaraladı. Geçen çarşamba günü de Ceylanpınar'daki hudut karakoluna 2 adet RPG roketatar mermisi isabet etti. Genelkurmay'dan, "Bölücü terör örgütü mevzisinden saldırıldı" açıklaması yapıldı.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!