Sınırda karne heyecanı

Suriye'nin Haseke kentine bağlı Ra'sulayn ilçesindeki çatışmalar nedeniyle eğitimin zaman zaman aksadığı Ceylanpınar'da 24 bin 500 öğrenciye karneleri dağıtıldı.

Sınırda karne heyecanı

Suriye sınırında yer alan ilçeye birkaç yüz metre mesafede bulunan Ra'sulayn'ın kontrolünü ele geçirmek amacıyla birkaç aydan bu yana süregelen çatışmalarda seken kurşunlar kimi zaman ilçe merkezine kadar ulaştı.


2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde bazı günler eğitime ara verilen ilçede, öğrencilerin eksik kaldığı konular hafta sonları yapılan ''telafi eğitim'' ile tamamlandı. Bölgede son günlerde artan çatışmalar nedeniyle geçen haftada 1 gün eğitime ara verilen Ceylanpınar'da bugün öğrencilerkarne heyecanı yaşadı.

Karnelerini Kaymakam verdi

Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çenet, Ceylan İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Burada öğrenim gören öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerle görüşen Çenet, öğrencilere de karnelerini dağıttı.
Kaymakam Çenet, törenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Eğitim ve öğretimi pek ara vermeden, aksatmadan tamamladık'' dedi.

İlçe genelinde 24 bin 500 öğrenci bulunduğunu anlatan Çenet, öğrencilerin her şeye rağmen çok heyecanlı olduğunu ve karnelerini almak için sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!