Sınır ötesi hastanelerde 'operasyon' hazırlığı

Afrin operasyonu öncesindeki sınır ötesinde bulunan hastanelerde hazırlıklar sürüyor. Gaziantep'ten giden heyet, sağlık tesislerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sınır ötesi hastanelerde 'operasyon' hazırlığı

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, Vali Yardımcısı Şenol Esmer ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile birlikte Suriye'nin Halep kentine bağlı El Bab ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından inşa edilen 200 yataklı hastane ile bölgede bulunan mevcut sağlık tesisinde incelemelerde bulundu. Yapımına devam edilen 200 yataklı hastane ve mevcut hastane hakkında yetkililerden bilgi alan İl Sağlık Müdürü Turgut, beraberindeki heyet ile birlikte sunulan hizmetleri değerlendirdi.

Hastane yapımı tamamlandığında Suriyeli vatandaşlara en iyi şekilde sağlık hizmeti sunacağı bilgisini veren Turgut, sınır ötesinde görev yapan sağlık çalışanlarıyla da bir araya geldi. Turgut, Çalışanların istek ve taleplerini dinleyerek özverili ve fedakar çalışmalarından dolayı tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!