Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Singapur'da yeni Kovid-19 önlemleri: Yeni bebek sahibi olanlara ek yardım

Kovid-19 salgının başlamasından beri 27 kişinin öldüğü Singapur'da hükümet salgının ekonomik etkisini azaltmak için yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Bebek sahip olmak isteyip de koronavirüsten dolayı planlarını erteleyen çiftlere bebek sahibi olurlarsa ek bir ödeme yapılacak.

Singapur'da yeni Kovid-19 önlemleri: Yeni bebek sahibi olanlara ek yardım

Singapur, Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek için bir dizi yeni önlem almaya başlayacağını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Heng Swee Keat, hükümetin pandemiden daha güçlü çıkma stratejisini içeren teklifi parlamentoya sundu.

Toparlanma yolunun kolay olmayacağını kaydeden Keat sağlıkla ilgili konuşurken, koronavirüsten kaynaklanan belirsizlik ve ekonomik durgunlukla boğuşan birçok işletme, işçi ve alenin olduğunu belirterek, hükümetin salgının toplumsal ve ekonomik sonuçlarının üstesinden gelmesi gerektiğini söyledi.

'Birçok çift salgından dolayı bebek sahip olma planını erteledi'

"Kovid-19 nedeniyle istekli birçok çiftin ebeveyn olma planlarını ertelediğine dair geri bildirim aldık" diyen Başbakan Yardımcısı, şunları söyledi:

"Bu tamamen anlaşılabilir bir şey, özellikle gelirde belirsizlik karşı karşıyalarsa. Bu yüzden bu dönemdeki harcamalarda yardımcı olmak amacıyla yeni doğan bebeklere bir defaya mahsus ek destek sağlayacağız."

'Var olan yardım ek olarak yapılacak'

Söz konusu bu ödeme, ülkede zaten var olan, 'Bebek Bonosu Nakit Para Hediyesi ' olarak bilinen ve 7 bin 330 ABD Doları değerindeki yardıma ek olarak yapılacak.

Keat, ödenecek parayla ilgili daha fazla detayların daha sonra açıklanacağını da ekledi.

Aynı zamanda hükümette maliye bakanı görevini de yapan Keat, ailelerin pandemiyle başa çıkmaları için daha fazla destek sağlama ve daha fazla bebek sahip olma yaklaşımı içinde olduklarını vurguladı.

Keat, " Sağlık alanında ve küresel ekonomik gelişmelere uygun olarak gerekirse verilen desteklerde değişikliğe gideceğiz. Umarım işletmeler, işçiler ve aileler gelecek aylarda bu kaynaklardan iyi şekilde faydalanırlar" dedi.

Yıl erken aylarında, salgının başlamasından bu yana 57 bin 819 vaka tespit edilirken sadece 27 kişi hayatını kaybetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!