Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SINAV KOLEJİ'DEN 8 MART KUTLAMASI

Sınav Koleji Fen Lisesi öğrencileri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Yönetimindeki kadınları ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

SINAV KOLEJİ'DEN 8 MART KUTLAMASI

Sınav Koleji Fen Lisesi öğrencileri, 8 Mart'ta Saitabat Köyü'ndeydi. Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden öğrenciler, köy kahvaltısı eşliğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Saitabat Köyündeki kadınların evlerinde otururken nasıl iş kadını haline dönüştüklerini, köylerini kalkındırdıklarını ve gençlerin umudu olduklarını öğrendiklerinde hayranlıklarını gizleyemeyen Sınav Koleji Fen Lisesi öğrencileri, bir kadının isterse her şeyi yapabileceğini bir kez daha örnekleri ile görme fırsatını buldular.
Türkiye'nin ilk köy kadın derneğinde kadınların hikayesini büyük bir hayranlıkla dinleyen Sınav Koleji Fen Lisesi öğrencileri ve Sınav Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Binnur Hayal, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamak için doğru adreste olduklarını söyledi.
Sınav Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Binnur Hayal, Saitabat'tan ayrılmadan önce hatıra defterine "Sınav Koleji olarak sizin gibi kadınlara Türkiye'nin çok ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz" yazdı.
Saitabat'tan ayrılırken yağan karın yarattığı güzellik ise bu anlamlı güne bir ayrıcalık daha katmış oldu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!