Sınav "emanetçi"lere yaradı

Ankara'da bir bankanın uzman yardımcılığı sınavını fırsata çeviren emanetçiler, güvenlik önlemleri nedeniyle içeriye alınmayan eşyaları 4 lira karşılığında emanete aldı.

Sınav ''emanetçi''lere yaradı

Gazi Üniversitesinde yapılan Ziraat Bankasının uzman yardımcılığı sınavına tek başına gelen vatandaşlar, sınava girerken üzerlerindeki eşyalar dolayısıyla sorun yaşadı. Bu sorunu fırsata çeviren emanetçiler, açtıkları stantlarda ya da okul önüne park ettiği araçlarda emanetleri aldı. Şehir dışından gelen vatandaşların valizlerini emanete bıraktıkları görülürken, çok sayıda çanta, anahtar ve cep telefonları da 4 TL karşılığında emanete alındı. Sınav bitiminde tekrardan stantlara gelen vatandaşlar, kendilerine verilen numarayı göstererek eşyalarını tekrardan geri aldı.

Emanetçiye eşyalarını bırakan vatandaşlardan bir kısmı, eşyalarını tanımadığı insanlara bırakmakta tereddüt yaşadıklarını belirtirken, bir kısmı da böyle düşünmediklerini ifade etti. 4 TL karşılığında eşyalarını emanet ettiklerini ifade eden vatandaşlar, kendilerine verilen numaraları göstererek eşyalarını tekrardan geri alabildiklerini belirttiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!