Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sinan Akçıl coşturdu

652'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında Edirne'de sahne alan Sinan Akçıl, 12 bin kişiyi söylediği şarkılarla coşturdu.

Sinan Akçıl coşturdu

 Konser sonunda sahneye çıkan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Akçıl'a minyatür altın kemer hediye ederek 'pop müziğin başpehlivanı' ilan etti.

Pop müzik sanatçısı Sinan Akçıl, bu yıl 652'ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında Edirne'de Saraçlar Caddesi'nde sahne aldı. Trafiğe kapalı olan caddedeki konseri yaklaşık 12 bin kişi izledi. Gündüz saatlerinde Edirne'yi dolaştığını ve çok beğendiğini ifade eden Akçıl, Edirne'den ev almak istediğini söyledi. Sahnede söylediği şarkılarla hayranlarını coşturan Sinan Akçıl'a 4 dansçı da konser boyunca eşlik etti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Akçıl sözlerini kendisinin yazarak diğer sanatçılara verdiği şarkıları söyledi. Zaman zaman sahneden inerek hayranlarının yanına kadar giden Akçıl'ın sahne performansı da büyük alkış topladı.

POP MÜZİĞİN BAŞPEHLİVANI OLDU

Konserin sonunda Edirne'ye geldiği için Sinan Akçıl'a teşekkür eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Kırkpınar Güreşleri'nde üç yıl üst üste başpehlivanların altın kemerin edebi sahibi olduğunu hatırlattı. Ünlü sanatçıya altın kemerin minyatürü hediye eden Tanrıkulu, Sinan Akçıl'a pop müziğinin başpehlivanı ilan etti. Aldığı hediye nedeniyle çok sevindiğini ifade eden Sinan Akçıl, Edirneli hayranlarına konser boyunca gösterdikleri ilgi ve coşku nedeniyle teşekkür etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!