Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi, eşcinsel karaktere izin verilmemesi nedeniyle iptal edildi" iddiası

Netflix'in 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisini eşcinsel karaktere izin verilmemesi nedeniyle çekimlere 1 gün kala iptal ettiği ortaya çıktı. 

'''Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi, eşcinsel karaktere izin verilmemesi nedeniyle iptal edildi'' iddiası

Türk makamlarının kendilerine 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi için lisans almak istiyorsa, söz konusu dizinin senaryosundaki eşcinsel karakteri çıkarması gerektiğini söylediğini bildirildi.

Euronews'ten Emma Beswick'e konuşan bir kaynak, "Türk yetkililer Netflix eğer 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi için yayın hakkı almak istiyorsa senaryodan eşcinsel karakteri çıkarmalı dediler" açıklamasında bulundu.

Ayrıca, yazarın senaryosunun söz konusu karakter olmadan hayata geçirilemeyeceği için Netflix seriyi iptal etmeye karar verdiği belirtildi.

Ne olmuştu?

Netflix'in Türkiye yapımı projelerinden biri olan Şimdiki Aklım Olsaydı dizisi, set başlamadan bir gün önce Netflix tarafından iptal edilmişti.

AltyazıFasikül'de yer alan habere göre yönetmenliğini Çağan Irmak ve Umut Aral'ın, yapımcılığını Netflix'in, Türkiye'deki yürütücü yapımcılığını ise Ay Yapım'ın üstlendiği Şimdiki Aklım Olsaydı'nın 2021 yılında Netflix'te gösterilmesi planlanıyordu.

Şirketin diziyi çekimlere bir gün kala iptal etmesinin ardında senaryosundaki yan hikâyelerinden birinde eşcinsel bir karakterin yer almasının yattığı belirtilmişti.

Dizinin yaratıcısı ve senaristi olan Ece Yörenç Fasikül'e yaptığı açıklamada, "Bir gey karakter nedeniyle dizinin çekimlerine izin verilmediğini ve bunun ilerisi için çok korkutucu" açıklamasını yapmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!