Silvan'da yine o hain!

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerimizin şehit edildiği hain saldırıya?Reber kod adlı terörist Mehmet Şah Yıldeniz öncülük etmiş. Yıldeniz, 2008 yılında da Diyarbakır'da 5 polisimizin şehit edildiği, 18 polisimizin de yaralandığı eylemin de sorumlusu olarak aranıyor.

Silvan'da yine o hain!

 

Mehmetçik, teröristlerin Suriye üzerinden Türkiye'ye giriş yaptığı Amanos Dağları'nda operasyon başlattı. Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak'ın başında bulunduğu Özel Harekat Timleri, Amanos Dağları'nı karış karış tarıyor. Güvenlik güçleri, 1 Nisan'da bölgede 7 PKK'lıyı etkisiz hale getirmişti.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 13 askerimizin şehit edildiği hain saldırıya?Reber kod adlı terörist Mehmet Şah Yıldeniz öncülük etmiş. Yıldeniz, 2008 yılında da Diyarbakır'da 5 polisimizin şehit edildiği, 18 polisimizin de yaralandığı eylemin de sorumlusu olarak aranıyor.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 14 Temmuz günü 13 askerimizin şehit olduğu hain saldırının ardında güvenlik güçlerince yakından tanınan bir terörist çıktı. Saldırıyı terör örgütü PKK'nın Diyarbakır kırsal alan sorumlusu (Reber) kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz'in planladığı belirlendi.

Terör örgütünün Kandil'deki elebaşılarından Cemil Bayık'ın 'ses getirecek' bir eylem için örgütün sözde Diyarbakır eyalet sorumlusu (Numan Bismilli) kod adlı Mehmet Dağ'a talimat verdiği, onun da Mehmet Şah Yıldeniz'i sözkonusu eylem için görevlendirdiği tespit edildi. Olay günü PKK'lı teröristlere "asker yorgun, ne duruyorsunuz. Vursanıza" diyerek telsizle talimat veren kişinin de Yıldeniz olduğu belirtiliyor.

İKİNCİ KATLİAMI

Silvan'daki hain saldırı terörist Mehmet Şah Yıldeniz'in 3 yıl aradan sonra gerçekleştirdiği ikinci katliam oldu. 2008'de Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen ve 5 polisin şehit olduğu, 18 polisin de yaralandığı saldırıyı da yine o planlamıştı.

Teröristlerin olay yerinde bıraktıkları iki kalaşnikof ve patlamayan el bombası üzerindeki parmak izlerinden terörist Yıldeniz'in kimliği tespit edilmişti. 1981 yılında Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Demirli Köyü'nde dünyaya gelen Mehmet Şah Yildeniz'in PKK lideri Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilmesinin ardından örgüte katıldığı öğrenildi.

Evinden "Diyarbakır'a çalışmaya gidiyorum" diyerek ayrılan Yıldeniz'in Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Hınere Zap ve Haftanin kamplarında kaldığı ve özellikle suikast, sabotaj ve bombalı saldırılar üzerine eğitildiği biliniyor. 2006 yılında 15 kişilik grupla Zap kampından eylem için Diyarbakır kırsalına gönderilen Mehmet Şah Yıldeniz'in yine 2008 yılında Bingöl'de piyade üsteğmen Serkan Gencer'in de şehit edilmesi eylemine de katıldığı belirlendi.

Amanos karış karış taranıyor

Diyarbakır'da 13 askerin şehit edilmesinin ardından güvenlik güçleri, PKK'nın Suriye üzerinden Türkiye'ye giriş yaptığı Amanos Dağları'nda operasyon başlattı. Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak'ın başında bulunduğu Jandarma Özel Harekat Timleri, Amanos Dağları'nı karış karış tarıyor.

Timler, muhtemel giriş noktalarını kapattı. Güvenlik güçleri, 1 Nisan 2011 tarihinde Hassa ilçesi Meşrepe Tepe mevkisinde Türkiye'ye giriş yapan 7 PKK'lı teröristi çıkan çatışmada etkisiz hale getirmişti.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!