Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şike davasında flaş gelişme

Şike davasına Gençlik ve Spor Bakanlığı adına verilen temyiz dilekçesi geri çekildi...

Şike davasında flaş gelişme

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin şike davası ile ilgili gerekçeli kararını açıklamasının ardından, geçtiğimiz ay bakanlıktan itiraz geldi. Yargıtay'a gönderilmek üzere mahkemeye gönderilen dilekçede itirazın 'Gençlik ve Spor Bakanlığı adına İstanbul Muhakemat Müdürlüğü' tarafından yapıldığı bildirildi. Konu bölümüne 'Aziz Yıldırım ve Olgun Peker hk.' yazılı dilekçede yargılama sonucu şike ve teşvik suçlamasından verilen beraat kararlarının hukuka aykırı olduğu belirtildi ve kararın bozulması talep edildi.

Geçtiğimiz günlerde, bakanlık adına itiraz dilekçesini sunan avukat Erdenur Baykal İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine bir dilekçe daha sundu. Dilekçede bakanlığın itirazdan vazgeçtiği belirtildi. Avukat Baykal tarafından mahkemeye sunulan dilekçede eylemin doğrudan kamu düzenini bozan eylem olduğu ve adli makamlarca takip edildiği belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığının davada müdahil olmadığı hatırlatılan dilekçede yapılan itiraz dilekçesinin geri çekildiği belirtildi.

GEÇEN AY İTİRAZ EDİLDİ

Soruşturma ve yargılama aşamasında davaya katılma talebi olmayan iddianamede de her hangi bir şekilde taraf olmayan Gençlik ve Spor Bakanlığı,  geçtiğimiz ay içerisinde avukatları aracılığı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz dilekçesi vermişti. Verilen dilekçede Bakanlık futbolcular Sercan Yıldırım, Sezer Öztürk ve Serdar Kulbilge'nin de arasında bulunduğu 43 sanık hakkında verilen beraat kararına itiraz etmiş ayrıca beraat eden 43 sanığın da cezalandırılmasını istemişti.

FEDERASYON İTİRAZ ETMEDİ

Suçta zarar gördüğü gerekçesi ile davaya katılan Türkiye Futbol Federasyonu davanın görüldüğü İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesince verilen karar  yasal süre içerisinde itiraz etmedi.

48 KİŞİ CEZA ALMIŞ, 43 KİŞİ BERAAT ETMİŞTİ

Şike iddialarına ilişkin davada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ında arasında bulunduğu 48 kişi hakkında 11 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen çeşitli hapis cezaları veren İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi,  43 sanık hakkında ise beraat kararı vermişti. Spartak Moskova'da oynayan Emenike'nin dosyası ise ayrılmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!