SİGORTALI ÇALIŞMANIN ÖNEMİ

İnegöl Özel Nilüfer Safvet İlköğretim Okulu Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bursa SGK tarafından düzenlenen "Sigortalı Çalışmanın Önemi" konulu kompozisyon yarışmasında İnegöl 1.si Bursa 3.sü oldu.

SİGORTALI ÇALIŞMANIN ÖNEMİ

 16-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında kutlanmakta olan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İlköğretim öğrencileri arasında sosyal güvenlik ve sigortalı çalışmanın öneminin küçük yaşlarda oluşmasını sağlamak amacıyla "Sigortalı Çalışmanın Önemi" konulu kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmada 1. Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu'ndan Batuhan Uzaslan olurken Kestel Toplu Konutlar İlköğretim Okulu'ndan Serenay Türkmen 2. oldu. Nilüfer Safvet İlköğretim Okulundan 8. sınıf öğrencisi Semra Elif Alınlı ise İnegöl 1.si Bursa 3.sü oldu.
Okul Müdür Yardımcısı Recai Uzun "Öğrencimizin toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren bir konuda kompozisyon dalında dereceye girmesi bizi memnun etmiştir. Ülkemizde en önemli konuların başında sosyal güvenlik ve sigortalı çalışma ve de çalıştırma gelmektedir. Bu konuda toplumun her kesimini bilgilendirmeliyiz. İnsan hayatı çok önemli. İşverenler tarafından alınabilecek önlemlerin yanında iş sağlığı ve güvenliğinin bir bilinç ve eğitim konusu olduğu açık bir gerçektir. İş sağlığı ve güvenliği kültürü öncelikle çocuklarımıza küçük yaşlarda benimsetilmelidir." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!