Siber suçlarda 337 kişi hakkında yasal işlem

İçişleri Bakanlığı, 575 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışmalarda tespit edilen 337 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Siber suçlarda 337 kişi hakkında yasal işlem

İçişleri Bakanlığı, 28 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında meydana gelen olaylara ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando Birlikleri ile İç Güvenlik Operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Hava ve Kara unsurlarınca bin 419 operasyon yapıldı.

Terör Örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 730 terör, 3 bin 403 uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından ve 71 düzensiz göçle mücadele kapsamında olmak üzere toplam 4 bin 204 kişi gözaltına alındı.

Aralarında içişleri bakanlığı terörden arananlar listesi gri kategoride bulunan Berhudan (K) Mustafa Şeker, Soreş Van (K) Barış Coşkun ile sözde doğu merkez gücü sorumlusu olduğu tespit edilen Kurtay Rovava (K) Kaniar Müslim adlı teröristlerin de bulunduğu 3'ü sözde üst düzey olmak üzere toplam 30 terörist etkisiz hale getirildi. 

Yapılan operasyonlar neticesinde; Bitlis, Diyarbakır ve Van'da toplam 12 sığınak, barınak ve mağara kullanılamaz hale getirilirken 15'i ağır ve uzun namlulu toplam 19 silah,36 adet el bombası, 950 adet muhtelif mühimmat ele geçirildi. Ayrıca, bin 27 kilogram patlayıcı madde, 56 adet El Yapımı Patlayıcı ve mayın imha edildi. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!