Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Sherlock' 4 aylık oldu

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'ndeki Faruk Yalçın Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda dünyaya gelen, annesi tarafından reddedildiği için bakıcılar tarafından özel olarak beslenen 'Sherlock' adlı yavru aslan 4 aylık oldu.

'Sherlock' 4 aylık oldu

Ziyaretçilerin de ilgi odağı olan 'Sherlock' özellikle kafes dışında kendisine gösterilen oyuncak ayı ve aslanları görünce sevinç içinde onlarla oynuyor. 

Hayvanat Bahçesi'nin hem veteriner hekimi hem de genel müdürü olan Yücel Yılmaz, annesi reddedince onu iki ay evinde bseslediğini belirtti. Şu anda 4 aylık olan yavru aslanın kucağından inmediğini de belirken Yılmaz, "Yavru aslanımız Sherlock 4 aylık oldu. Artık yavaş yavaş aslana dönüşmeye başladı. Kilosu şu an 14.  Günde iki, üç kez yanına gelip vakit geçiriyoruz. Evden de bize alıştı, çünkü 2 ay evde kaldı. Bazen sıkılıyor, sıkıldığı zaman da çocuklar geldiğinde onlarla oyun oynuyor. Şu anda keyfi yerinde, çocuklarla oynamak istiyor" dedi.

Kafes arkasından çocukların getirdiği yavru aslanı görünce kafes tellerine giderek sevgi gösterilerinde bulunan Sherlock'un birkaç ay içinde normale yakın bir boyuta ulaşacağı belirtildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!