Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sezon geçişlerinde lohusa ürünlerinde neler değişir?

Doğum gerçekleşmeden önce yapılan hazırlıkların içine lohusalık dönemini de dahil edilmelidir.

Sezon geçişlerinde lohusa ürünlerinde neler değişir?

Doğum sonrası bu hazırlık pek mümkün olamayacağından hamileliğin son döneminde bu hazırlığın da bitmiş olması gerekmektedir. Hastanede kullanılacak olan çantayı hazırlarken sezon geçişleri de dikkate alınmalıdır. Kendi sağlığınız kadar bebeğinizin sağlığı da bu dönemde çok önemlidir. Sizin hasta olmanız bebeği de etkileyeceği için dikkatli olanız gerekmektedir. Bu çantaya koyulacak olan lohusa pijama ve lohusa gecelik takımları bu yüzden oldukça önemlidir. Seçim yapacağınız lohusa gecelik için mutlaka yedekte de bulundurmak faydalı olacaktır ve özellikle lohusa geceliklerin sabahlıklı modelleri tercih etmenizin de oldukça yararını göreceksiniz.

Bulunduğunuz hastane odası ne kadar konforlu ve ısısı yeterli olsa da mevsimsel değişimler herhangi bir şekilde sizi ve olduğunuz ortamı etkileyecektir. Sabahlık sizi mevsimin yaz veya kış olması fark etmeksizin sizin ve dolaylı yoldan bebeğiniz için koruyucu görev üstlenecektir. Aynı şekilde lohusa pijama seçiminde de aynı hassasiyeti göstermeniz gereklilik durumlarından biridir. Genellikle kış mevsiminde yapılacak doğumlarda lohusa pijama modelleri daha çok tercih edilmektedir. Aslında kendinizi iyi koruduğunuz sürece lohusa gecelik veya lohusa pijama tamamen sizin kullanma alışkanlığınıza ve rahatınıza bağlı olduğunu unutmayın. Özellikle doğumdan sonra seyreden günler de emzirme oldukça önemlidir. Askılı bir lohusa gecelik, alttan giydiğiniz emzirme atleti veya emzirme bölmeli lohusa gecelik sayesinde bebeğinizin oldukça sık gerçekleşecek olan emzirme saatlerinde rahat hareket etmenize olanak sağlayacaktır.

Dikiş sorunu yaşamıyorsanız ve pijama giymek istiyorsanız, yine sezon geçişleri ve vücut sıcaklığınızı dengede tutabilmek için tercih edebilirsiniz. Özellikle uzun kış gecelerinde lohusalık dönemini yaşıyorsanız hastalanmanızın bebeği büyük ölçüde etkileyeceğini unutmayınız. Bu nedenle sezon geçişlerinde lohusa pijama tercihi yapmak bebeğinizin sağlığını etkileyebileceği için ekstra dikkatli olmayı gerektiren bir durumdur. Mevsim olarak kış aylarında seçtiğiniz lohusa pijama modelleri lastikleri sebebiye dikişli olan bölgeye yaptığı baskıdan dolayı rahatsızlık verebilir. Lohusa gecelik modelleri bu süreçte size daha uygun olabilir ki bu süreç çok uzun sürmeyecektir. Oda sıcaklığını sizin ve bebeğinizin sağlığını, rahatınızı etkilemeyecek bir dengede tutarak rahat bir gecelik modeli giyebilir, ayakta olduğunuz zamanlarda üzerinize sabahlığınızı alabilirsiniz.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!