Şezlonglar mayıs ayından itibaren doldu!

Yaklaşık 2 yıl önce haziranda ziyaret edilen Antalya'da bu kez mayıs ayında ziyaret yapıldı. Haziran ortasında bomboş olan Antalya Belek sahilleri, mayısta çok kalabalıkken otel yöneticileri de mayıs başında yaşanan bu kalabalığın iyiye işaret olduğunu asıl sezon olan haziran-eylül arasında otellerde yer bulmanın imkansız olacağını ifade etti.

Şezlonglar mayıs ayından itibaren doldu!

2016 Haziran ayı ortalarında turizmin dip yaptığı, turist sayılarının eridiği, gelirlerin hızla azaldığı dönemde Antalya'dan Muğla'ya uzanan kıyı şeridindeki manzara iç acıcı değildi.

Tarihler 2018 Mayıs'ını gösterirken yine Antalya'ya turizmin kalbi Belek sahilleri 2016'nın tam tersi bir görüntüde.

Daha tam olarak sezon başlamamasına rağmen Belek sahillerindeki otellerde gözle görülür bir fark var. Plajlarda insanlar güneşlenirken, otellerin içindeki havuzlarda da yoğun kalabalık bulunuyor. 2016'da haziran ortasında bomboş olan plajlar, daha mayıs başında hareketli ve kalabalık.

Görüşülen otel yöneticileri de durumdan memnun. 2016'nın ardından 2017'de hızlı bir toparlanma sürecine girdiklerini söyleyen otel yöneticileri, şu anda özellikle Rus turistlerin büyük talep gösterdiğini, bu dönemlerde tatilleri olan Rus turistlerin tercihini Türkiye'den yana kullandıklarını söyledi.

ÇALIŞAN SAYILARI ARTTI

Belek'te bulunan başka bir otelin yöneticisi de artan talebi karşılamakta güçlük yaşadıklarına dikkat çekti. Rus turistlerin ağırlıklı olduğunu söyleyen yönetici, "Rusların yanında Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu'dan da talep var. Asıl sevindirici gelişme ise Avrupa ülkelerinden de geri dönüşün başlaması.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!