Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

KOAH hastası olan Dursunoğlu, 15 gündür hastanede tedavi görüyordu.

Dursunoğlu'nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Sevilen sanatçı Dursunoğlu'nun ölümüyle ilgili hastane Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, bir açıklama yaptı.

Ünlü sanatçının vefatıyla ilgili bilgi veren hastane Başhekimi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, şunları söyledi:

"KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu'nu maalesef bugün saat 16.45'te kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz"

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

1932 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu 88 yaşında. Haydarpaşa lisesini bitiren Seyfi Dursunoğlu, İngiliz Filolojisi bölümünde eğitimine devam etti. Buradaki eğitimini yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olmaya karar veren Dursunoğlu 18 yıl devlet memurluğu yaptı.

SAHNE HAYATI

Devlet memurluğunun ardından Seyfi Dursunoğlu ilk kez 1970'te Huysuz Virjin mahlasıyla sahneye çıkmaya başladı. Küçük kulüplerde sahne alan Dursunoğlu'nun ünü kısa sürede yayıldı ve büyük kulüplerden de teklif almaya başladı. Özellikle İzmir Fuarı'nda her yıl tanınmış solistlerle sahne alması şöhretine şöhret kattı.Seyfi Dursunoğlu'nun "Huysuz Virjin" karakteriyle TRT'de katıldığı bir yarışma programı kariyerinde sıçrama yapmasına sebep oldu. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. 

Şöhretinin katlanmasıyla beraber pek çok ülkede sahne almaya başlayan Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.Seyfi Dursunoğlu, 2007 yılında RTÜK tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu.

Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak sahneye çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını anlattı. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını açıkladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!